Výzvy s piopsem

Začali jsme s individuálními výzvami, tři celkem snadné úkoly každý týden a jako bonus pro děti jsme zapojili do výzev i Piopsa. Později jsme přidali výzvy oddílové, a i když stejně jako všichni doufáme, že se země začne točit zase normálně, nepolevujeme a plánujeme i nějaké novinky. Momentálně máme jednu, každý týden v rámci výzev bude jedna vícedenní, ano, už i takové jsme měli, nicméně nyní bude vícedenní jedna z výzev každý týden.

Před několika dny jsme dostali od jedné vedoucí otázky, jak přesně to s našimi výzvami je. Proto se nyní pokusíme shrnout základní informace pro ty, kteří zvažují, že by se do výzev také zapojili.

Jak je to s úkoly?
Každý týden jsou tři, které vycházejí z jednotlivých pionýrský odborek.

Jaké jsou termíny?
Výzvy pro aktuální týden jsou vyhlašovány vždy v pondělí. Děti je mohou plnit do neděle a následně mají vedoucí čas, aby jejich výsledky zpracovali. Ve středu musí být všechny splněné výzvy odeslány na e-mail vyzvy@pionyr.cz.

Jak se zapojují vedoucí?
Vedoucí předávají výzvy dětem a splněné od dětí odesílají společně s vyplněnou tabulkou a fotkami či videem na výše zmíněný e-mail.

Jak probíhá vyhodnocení?
Každý týden jsou vylosovány tři děti, které dostanou hlavní odměnu, a tři děti, jimž pošleme speciální psí odměnu.

Jaké jsou odměny?
Kromě odměn určených losováním posíláme dětem i drobnou odměnu za první zapojení, za splněných 10 výzev, 25 výzev a nově i šampionskou odměnu za 50 splněných výzev.

Jak probíhá losování?
Do slosování se dostanou všechny děti, které mají splněnou některou výzvu. Každý zapojený účastník má v piokrabici svůj vlastní lístek, který je pečlivě složený. Losuje pionýrský pes, který je tak trochu slepý  – lístky dokáže přečíst, jen když si je dá přímo před očka… Také informuje o odměnách za 10, 25 a 50 výzev. Celé losování je natáčené a můžete ho zhlédnout na pionýrském YouTube kanálu.

Kdy se posílají odměny?
Odměny zpravidla posíláme hned v den slosování nebo druhý den, ale termín pro odeslání je 14 dní. Je třeba počítat také s tím, že v této složité době fungují pošty tak, jak fungují, takže se může stát, že se zásilky opozdí nebo pošta neinformuje o uložení na poště… Je tedy potřeba si odměny hlídat a případně na poštu zavolat.

Máte další dotazy?
Napište na vyzvy@pionyr.cz nebo mrkněte na web Pionýra.