Jak běží oddílové výzvy

Jak propojit v této době děti a vedoucí při společném úkolu? Od toho jsou tu oddílové výzvy… Zkusili jste je? Pojďme se mrknout, jak mohou probíhat.

První oddílovou výzvu „Připrav aktivitu pro děti“ jsme vám představili minule. Sešla se nám spousta výzev, respektive aktivit, celkem 15, jednalo se např. o Hledání pokladu, Šifrovačku, Kulturní procházku, Venkovní deskovou hru, Dopisovou hru a další. Každou aktivitu, a tedy každý oddíl jsme odměnili hrou, navíc jsme losovali jeden oddíl, který kromě hry dostal i originální trička Výzev.

Pohádková stezka ze Zborovic

Pro děti byla připravená pohádková stezka – umístěná ve středu obce, abychom měli poblíž i klubovnu.
Konání bylo časově omezeno – moc jsme nevěřili tomu, že hra vydrží neporušená, ale… role dohlížečů se aktivně ujali pracovníci obce, kteří opodál měli zrovna práci (nežádali jsme je o to, chtěli prostě pomoct). Všechno vydrželo.
Účast 35 dětí různého věku (i přes nepřízeň počasí – zrovna na střídačku lilo a pak zase sněžilo). No, je fakt, že „staveč“ se vrátil docela zabahněný, ale dětem ani rodičům to nevadilo ani náhodou. Ohlas byl velmi dobrý. Vše vyhodnoceno, slosováno, odměny roznesené po obci.

Připravili: Lenka a Honza Sakařovi
A závěrem: Předpokládáme další aktivitu – tentokrát pátrací hru po obci.

Lenka Sakařová

NA TUHLE I DALŠÍ AKTIVITY SE JIŽ NYNÍ MŮŽETE PODÍVAT NA WEBU, V ČÁSTI DISTANČNÍCH AKTIVIT, A KDO VÍ, TŘEBA SE NĚJAKÁ JAKO TIP BUDE HODIT PRÁVĚ VÁM 🙂

Nyní se můžeme podívat na tu druhou oddílovou výzvu – „Pionýrská cestovní kancelář“ tentokráte opravdu vedla ke společné práci vedoucích a oddílových dětí. Pevně věříme, že se nám „cestovních katalogů“ sejde co nejvíce a vznikne nám tak pestrá nabídka na výlety a víkendové výpravy, poslali jste nabídku cestovky i vy?

Josefovské louky
Josefovské louky jsou prakticky synonymem pro výlet do mokřadů za zvířátky. Během výletu uvidíte mnoho druhů ptáků, ale nejen jich. Velkým lákadlem je stádo exmoorských pony.

Podzemní chodby
Chcete se dozvědět trochu víc o historii pevnosti? Zavítejte do Bastionu I a podzemních chodeb.

Promenády
Celá Josefovská pevnost je obklopená promenádami, do nichž můžete zajít na dlouhou či kratší procházku. A přitom objevovat krásu přírody.

Socha Josefa II.
Josef II. byl synem Marie Terezie. Nechal vybudovat pevnost Josefov a na jeho počest zde byla vystavěna socha.

Kostel
Kostel Nanebevstoupení Páně je dominantou Josefova. Vzhledem k tomu, že stojí u hlavní silnice, nemůžete ho minout. A pokud by vás zaujal zvenčí, můžete nahlédnout i dovnitř.

Možnosti ubytování:

Pionýrská skupina Za Vodou

• Masarykovo nám. 1, Jaroměř 3.
  • Klubovna umístěna v centru města, 10 minut od vchodu do podzemních chodeb; krásné okolí a příroda.
  • Objednávky u Ivany Vejvodové na tel.: 604 866 763 nebo na e-mailu: vejvodova.pionyr@seznam.cz.
  • Klubovna o rozloze 400 m2 .
  • Prostorná ložnice pro 30 nocležníků
    + možnost dalších cca 20 přistýlek v klubovnách na molitankách.
  • Vybavení kuchyně s jídelnou (lednice, sporák, horkovzdušná trouba, mikrovlnka, pečící pánve, vybavení pro cca 50 lidí).

Možnosti stravování:

• V prvé řadě vlastní vaření ve vybavené kuchyni v klubovně.
  • Restaurace u Kulaté báby, Rudé Armády 191, Josefov; kontakt:
    +420 605 835 921
  • Restaurace Hlavní stráž, Masarykovo náměstí 2, Josefov; kontakt:
    +420 777 687 545
  • Restaurace Beseda, Lidická 6, Josefov; kontakt: +420 777 591 661.
  • Pizzeria Rozzano – rozvoz po okolí;
    kontakt: +420 774 127 863

Jak se k nám dostanete?

• Vlakem či autobusem do Jaroměře – autobusový terminál stojí nově před vlakovým nádražím. A z nádraží se dáte doprava.
  • Pěšky je to k nám cca 30 minut volné chůze – sledovat cedule směr pevnost Josefov. Klubovna se nachází naproti kostelu v bývalém vojenském „veliteláku“. Nechejte si poradit od místních.

Možnost zapůjčení:

• Sportovní vybavení a velké množství deskových her.
  • Vybavení k promítání (data projektor a plátno, reprobedna).