V Kopřivnici se zejména

hrálo a tančilo
Stejně jako každý rok se i letos konalo v Kopřivnici okresní kolo Pionýrského Sedmikvítku. Toto kolo má dlouholetou tradici v tom, že jde o soutěž hned ve čtyřech oblastech Pionýrského Sedmikvítku najednou. Diváci a porota si tak každoročně užívají pořádnou porci tanců, divadla i písní a zpěvu.
Vystoupeními a emocemi nabitý den se konal 11. listopadu v kopřivnickém kulturním domě. Začínalo se Divadlem a zhlédnout jsme mohli např. představení jako Pat a Mat, Flintstoneovi nebo Tom a Jerry. Ve dvou ze zmíněných představení zaujaly Adéla Břusková a Sofie Hruškovská z PS Kopřivnice. „Moc jsme si to užily. Ačkoliv jsme nevystupovaly poprvé, stejně to pro nás bylo stresující nejen před vystoupením, ale také na pódiu.“ Přiznaly, že ne vše šlo úplně podle plánu. „Áďa mi v průběhu vystoupení Tom a Jerry utrhla omylem ocas, takže jsme musely improvizovat,“ zmínila se s úsměvem Sofie.

V kategorii Divadlo si také přijela zasoutěžit skupina dětí z dětského domova ve Frýdku-Místku se svým vystoupením Flintstoneovi. Když poté měli popsat své pocity, reakce všech pěti účastníků byla stejná. „Bylo to super. Ačkoliv jsme byli docela ve stresu, tak jsme to nakonec zvládli a plánujeme přijet i příští rok!“ shodli se.

Další soutěžní oblastí byl Tanec. I zde bylo mnoho vystoupení a svou choreografií Charlie Dance všechny ohromily například aerobičky ze Základní školy Staříč. „Letos jsme tady poprvé, takže jsme moc nevěděly, co od toho čekat. Pilně jsme na to trénovaly, a i přes menší stres to zvládly,“ řekly tanečnice s tím, že přijedou i příští rok. Opomenout také nesmíme na jediného kluka ze skupiny. Jaké to je být ve skupině holek? „Je to v pohodě, občas mě sice štvou, ale jinak dobré.“

Další dvě oblasti Pionýrského Sedmikvítku – Melodie a Dětská Porta – už tak bohatě obsazené nebyly. V soutěži Melodie bylo jen jedno vystoupení, v Dětské Portě dokonce ani jedno. Tuto komplikaci ale zachránili vedoucí PS Kopřivnice, kteří pro děti zinscenovali improvizační scénku pohádky O kohoutkovi a slepičce. Ta byla samozřejmě podána zábavně a dle reakcí dětí měla pohádka úspěch.
Nesmíme také zapomenout na porotu, která nikdy nesmí chybět a vždycky mívá složité rozhodování. Zkušenou porotkyní je Anna Vafková, která o vítězích spolurozhoduje už 15 let. „Stejně jako každý rok jsem s výkony dětí spokojená. Letos mi tady chyběla hudba, které se jí celý život věnuju, ale divadelní a taneční vystoupení se mi moc líbila. Fascinuje mě, jak ze sebe i menší děti dokáží vydat maximum. A také nesmím zapomenout na kostýmy a choreografie. No prostě to bylo stejně úžasné jako vždy!“ nechala se slyšet porotkyně. A co by vzkázala dalším potenciálním soutěžícím? „Pokud něco umíš, přijď a ukaž se, protože to stojí za to!“

Vojta