Taneční Sedmikvítek naživo přilákal i slovenské účastníky

V neděli 27. listopadu se v Holešově konalo republikové finále soutěže Tanců spadající pod Pionýrský Sedmikvítek. Naposledy se v této podobě konala v roce 2019, avšak ani v období covidu organizátorka Jarmila Vaclachová nezahálela. Soutěž se konala on-line a děti posílaly nahrávky svých vystoupení, které byly následně hodnoceny odbornou porotou.

Letos se ale všichni mohli opět sejít naživo – diváci se kochali jednotlivými výkony a soutěžící si mohli užít bezprostřední reakce a potlesku publika. „Máme neskutečnou radost, že se opět můžeme sejít naživo. I když jsme zvládali soutěž pořádat on-line, nemělo to takovou atmosféru jako setkání naživo a nebylo to jednoduše ono. Letos je ale vše při starém a jsem za to ráda,“ říká organizátorka s tím, že v Holešově soutěžilo přibližně 400 účastníků z celé ČR, a dokonce i dívky ze slovenské Banské Bystrice. Soutěží se ve dvou kategoriích, děti a junior, které se dále dělí na tance jednotlivců, dua a poté taneční skupiny. „Vidět tady můžeme různé druhy tanců: street dance, show dance, hip hop, disco dance a další. V tom je taky tato soutěž výjimečná, protože se zde setkají různé taneční žánry.”

Mezi účastnicemi byly i desetiletá Sára a osmiletá Zoja z Valašského Meziříčí. Obě soutěžily v dětské kategorii a tančily disko dance solo – Sára zvítězila, Zoja byla druhá. „Bylo to super a moc jsme si to užily,“ shodla se děvčata po soutěži. A už nyní plánují přijet i příští rok a vybojovat další medaile.

Vojta