První pionýrský turnaj v dodgeballu

V sobotu 6. května se v Kopřivnici konalo první mistrovství dětí v dodgeballu, kterého se zúčastnilo osm týmů. Součástí tohoto mistrovství byl i první pionýrský turnaj v dodgeballu, kterého se zúčastnilo šest pionýrských týmů – z PS Kopřivnice a PS Jevišovice.

Ačkoli šlo o první mistrovství a vlastně i úplně první soutěžní zápasy v dětské kategorii, bez jakékoliv nadsázky můžeme říct, že jsme viděli fantastické zápasy na takové úrovni, jako by všechny týmy hrály roky.

Pionýrský turnaj byl napínavý až do konce
Ve skupinové fázi se rozhodovalo o nasazení do vyřazovacích zápasů. Tým Rudí orli z Frýdku-Místku pod vedením oddílového vedoucího Davida „Rohlíka“ Řehy došel do finále poměrně suverénně. Oproti tomu jsme v druhé části pavouka viděli extrémně napínavé semifinále mezi týmy Jevišovice A a Jevišovice B, které dospělo až do prodloužení. V něm nakonec poslední set urval tým Jevišovice A, čímž si zajistil postup. Ve finále pak dodgeballový tým Rudí orli z Frýdku-Místku udržel chladnou hlavu a došel si pro titul i přes srdnatý výkon týmu Jevišovice A. Na třetím místě se umístil tým Jevišovice B. Zbylá tři místa si rozdělily týmy z PS Kopřivnice, a to Olbram Challenge Kopřivnice C na čtvrtém místě, jejich „Béčko“ na pátém místě a „Áčko“ na místě šestém.

Děkujeme všem zúčastněným týmům i partnerům (Město Kopřivnice, Pionýr, PS Kopřivnice). Doufáme, že jste si první pionýrské mistrovství v dodgeballu užili a za Pionýr Kopřivnice i Českou asociaci dodgeballu věříme, že se brzo uvidíme na nějakém dalším turnaji!

Ondřej Šmída
Pionýr Kopřivnice, předseda České asociace dodgeballu

Výsledková listina mistrovství dětí v dodgeballu

1. místo Rudí orli z PS Kopřivnice
  2. místo Jevišovice A z PS Jevišovice
  3. místo DC Liberec A
  4. místo Jevišovice B z PS Jevišovice
  5. místo Olbramchallenge C z PS Kopřivnice
  6. místo Olbramchallenge B z PS Kopřivnice
  7. místo Olbramchallenge A z PS Kopřivnice
  8. místo DC Liberec B

Dodgeball
Tak trochu jiná vybíjená. Rychlá, napínavá hra plná zvratů, která pohlcuje hráče i diváky. Potřebujete jen dva týmy po šesti, pět míčů, jedno hřiště (na volejbal) a touhu vyhrát.