Program pro RESET 2023 už se rýsuje

Ahoj pionýři,
mám pro vás další pozvánku na Republikové setkání pionýrů, které se – jak už všichni jistě víte – bude konat 12. až 14. května 2023 u Kamencového jezera v Chomutově. Tentokrát vám prozradím, na co všechno se můžete těšit.
Už v minulé Mozaice jste se dozvěděli, že na zájemce čeká UZNADO. Je to hra postavená na základech pionýrské všestrannosti, při níž navštívíte různá stanoviště z pěti oblastí naší činnosti – člověk a společnost, příroda, technika, sport a umění. Doufám, že si to přijdete všichni vyzkoušet, abyste zjistili, co ve vás je. Jistě si nenecháte ujít ani prohlídku chomutovského zooparku a pro ty, kteří by rádi poznali město Chomutov a zároveň si při tom užili trošku dobrodružství, chystám zajímavou hru ve městě.
Spousta atrakcí pro vás bude nachystána také v samotném areálu. Pro milovníky adrenalinu budou k dispozici lanové překážky a slackline. A už jste někdy viděli závody dračích lodí? Teď budete dokonce mít možnost si je vyzkoušet! Chvíli klidu si zase můžete užít při hraní deskových her nebo vyrábění v tvořivém koutku. Děti si můžou nechat namalovat veselý obrázek na obličej nebo si na památku můžete odnést originální fotky z fotokoutku. Pro zájemce bude připraveno pár piokešek nebo si můžete zavařit mozky a potrénovat logické myšlení při šifrovací hře. Ve volných chvílích ještě můžete zhlédnout vystoupení skupiny historického šermu, indiánů nebo si prohlédnout hasičské auto. Chystám pro vás také turnaj ve hře KUBB, což je populární hra pocházející ze Švédska. Sledujte stránky RESETU na FB a dozvíte se, jak se hraje.
Doufám, že už jste se všichni přihlásili na Přihlašovně, a jestli ne, pospěšte si, ať to stihnete do konce prosince za zvýhodněnou cenu. Koncem listopadu je již přihlášeno více než 800 účastníků!
Moc se na vás těším! Váš Piopes