Praha stověžatá není jen Petřín a Žižkov

Dnes navštívíme hlavní město naší republiky. V Praze je mnoho možností, kam se vypravit za krásným výhledem, ne nadarmo se jí říká stověžatá. Nejznámější pražskou, a jednou z nejnavštěvovanějších rozhleden vůbec, je Petřínská, z níž je úžasný výhled na Vltavu i centrum Prahy. Mladší sestra pařížské Eiffelovky se tyčí nad centrem Prahy už 130 let a její okolí je ideálním místem pro pikniky, procházky a výlety.

Další dominantou je Žižkovská televizní věž, která nabízí výhled ze tří tzv. kapslí. Žižkovský vysílač, známý i obřími lezoucími miminy z dílny Davida Černého, se na svém webu pyšní třemi nej: nejvyšší stavba v republice, nejvyšší vyhlídková plošina v ČR a druhá nejošklivější stavba světa.

Poměrně novou rozhlednou je vyhlídková věž Doubravka v parku Čihadla v Praze 14. Stavbu, která byla zpřístupněna v červnu 2018, tvoří tři masivní nohy z ohýbaného akátového dřeva. K jejímu vrcholu ve výšce 20 metrů vede 98 schodů. Ještě novější je rozhledna na Ladronce, zpřístupněná loni v říjnu. Vytvořil ji Čestmír Suška ze starých cisteren a Praze 6 ji zapůjčil na rok a půl – pokud se však skulptura Pražanům zalíbí, mohla by tu zůstat.

Pokud chcete vyrazit na výpravu do Prahy, můžete se ubytovat i v některé pionýrské základně – například v klubovně 117. PS Kalich v Praze 3. Nebo využijte některou základnu v okolí Prahy. Podrobnosti o nich (včetně kontaktů či možnosti rezervace) najdete na  webu nemovitosti.pionyr.cz.

Další rozhledny v okolí

• Malostranská mostecká věž     (Praha 1)

• Jindřišská věž (Praha 1)

• Novomlýnská vodárenská věž (Praha 1)