Pomůžete s personálními otázkami?

Přemýšleli jste někdy, kde se berou funkcionáři na úrovni krajských organizací a Pionýra? Myslíte si, že jsou zástupy zájemců, kteří se těší na to, až budou zvoleni? Jak je to na vaší pionýrské skupině nebo na kraji? Máte dost lidí, kteří jsou ochotni převzít zodpovědnost a obětovat víc času než jen pro běžnou oddílovou činnost? Už vás někdo přemlouval, abyste to „na chvilku“ vzali?

Jste pionýrští funkcionáři? A také vás někdy přepadne pocit, že chcete se vším praštit, protože jste unavení, bez energie a bez nápadu, ale pak si řeknete, že to ještě dáte? Máte kolem sebe lidi, kteří vás, když to potřebujete, povzbudí a namotivují k další práci? Anebo ještě lépe… Jsou to lidé, kteří vás vystřídají? Vychováváte si nástupce?

A co na vaší KOP (krajské organizaci Pionýra)? Dovedete si představit, že by se ten, kdo u vás kontroluje účetní závěrky nebo pomáhá s vyúčtováním dotací, rozhodl skončit? Je někdo, kdo by za něj hned naskočil, aby všechno běželo dál? Zajímá vás, jak to chodí na kraji? Znáte se vzájemně? Je pro vás hračka sestavit funkční výkonný výbor KOP nebo krajskou kontrolní komisi? Nebo to dře a stále sháníte lidi, kde se dá? A když jsou volby předsedy KOP, máte jednoho nebo více kandidátů?

Zajímá vás, jak to funguje na republikové úrovni? Kdo bude zvolen XI. výročním zasedáním Pionýra za předsedu nebo předsedkyni spolku? Přemýšleli jste nad tím, co by se stalo, kdyby nebyl žádný kandidát? Zajímá vás, kdo je ve Výkonném výboru České rady Pionýra? Víte, že jsou to lidé jako vy?

Jezdíte na krajské nebo republikové akce? Máte pocit, že potkáváte stále stejné tváře? Jste rádi, že pro vás akci připravili? Pracujete v některém krajském nebo republikovém štábu? A napadlo vás někdy, že byste do toho šli?

Kde najít další ochotné a schopné lidi, kteří budou mít nápady a chuť něco řešit, a hlavně něco posouvat k vytyčenému cíli? Co se stane, když takové lidi nebudeme mít ve vedení spolku? Jak to bude vypadat u vás na KOP nebo skupině, když se nenajde nikdo, kdo by do toho šel? Už chápeš, že se tohle všechno týká také tebe a dětí ve tvém oddíle? Ano? Pak náš článek nebyl zbytečný…

Anička N., Darina Zdráhalová

Máte-li chuť zapojit se do dění v Pionýru víc než dosud, dejte o tom vědět na své skupině, KOP nebo napište na pionyr@pionyr.cz.