Nový směr digitalizace a IT v Pionýru

Nejen poslední dva roky ukázaly, že digitální technologie mohou přinést Pionýru velký užitek. Díky nim jsme se mohli potkávat na dálku, usnadnily předávání dokumentů, využívali jsme je i při dříve netušených formách činnosti s dětmi.

Pionýr se ale těmto oblastem bohužel dlouhodobě cíleně nevěnuje. I kvůli tomu nevyužíváme možností, které nám tato oblast nabízí. V některých případech nám dokonce naše vlastní nástroje hází klacky pod nohy víc, než nám práci usnadňují.

Teď ale máme příležitost to změnit!

Do nově vznikajícího dobrovolnického týmu (Sekce digitalizace při České radě Pionýra) hledáme ty, kteří mají v těchto oborech zkušenosti a chtějí pomoci.

Možností, na čem by se mohlo pracovat, je spousta:

•   RISP (registrační systém Pionýra) a příprava jeho nové verze

•   Web Pionýra pro veřejnost, web pro členy i další pionýrské weby (kde se výhledově bude také pracovat na jejich nové podobě)

•   Sekce by mohla pomáhat s využíváním různých moderních digitálních nástrojů – a to na oddílové, skupinové, krajské
i centrální úrovni Pionýra

•   Chceme pokračovat ve zjednodušování administrativních procesů a zbavování se zbytečných papírů

•   Pro ostatní orgány a sekce Pionýra by měla být sekce odbornou oporou

… a další IT a digitální zlepšení, ve kterých uvidíme příležitost k využití v Pionýru

Koho do sekce hledáme?

•   Profíky i nadšence z IT a souvisejících oborů

•   Programátory, programátorky, kodéry a kodérky

•   Webové designéry, designérky a UXáky

•   Lidi se zkušenostmi z produktového a projektového řízení IT projektů

•   Datové analytiky a analytičky

•   Testery a testerky

… a další, kteří rádi s něčím pomůžou nebo se podělí o své nápady

Jak se zapojit?

Podívejte se na digi.pionyr.cz, kde najdete odkaz na Discord a další informace.

Pokud jste polovině pojmů nerozuměli, ale víte na vaší pionýrské skupině nebo kraji o někom, kdo se o tato témata zajímá nebo v IT oboru pracuje? Nasměrujte ho/ji také na web digi.pionyr.cz!

Ondřej Machulda

Ondra Machulda

Oblast digitalizace a IT má v Pionýru nově na starosti Ondra Machulda z 68. PS Lvíčata. Profesně je webový vývojář a analytik, o tématech také školí a přednáší. Od ledna 2022 je členem Výkonného výboru Pionýra.