PIONÝŘI SE VYDÁVAJÍ DO VESMÍRU. POMŮŽETE POSUNOUT RAKETU I VY?

Kam až dokážeme doletět? Dostaneme se společně na Měsíc nebo ještě dál? Staňte se hnací silou pro naší pionýrskou raketu a pomozte nám společně prozkoumat vesmír.

Pionýři do vesmíru. To je nová pionýrská iniciativa k rozpohybování lidí všech věkových kategorií, která právě odstartovala. Reaguje na situaci, kdy jsme dlouhé týdny většinou seděli doma a pohybu bylo málo. Hlavním cílem je dostat se pomocí nejpřirozenějšího pohybu – chůze, ale třeba i díky běhu, jízdy na kole, koloběžce či na bruslích ve vesmíru co nejdál – třeba na Měsíc a kdo ví, možná ještě dál. Možností je mnoho a záleží jen na nás, co všechno z vesmíru uvidíme.  

Jak pionýrská raketa funguje? Naši vědci sestrojili raketu, jejíž pohon je zcela ekologický a šetrný k okolnímu prostředí – stačí jen vaše energie. Hledáme dobrovolníky, kteří nám ve vymezeném období pomohou s raketou doletět co nejdál to půjde. Pomoci může každý – dítě, rodič, babička nebo dědeček, vedoucí a instruktoři oddílů nebo kolemjdoucí, který chce raketu „posunout”.  

Jak budeme energii získávat? Každý den (nebo týden, to je na tobě) nám dej vědět, kolik jsi ušel kroků nebo najezdil kilometrů na bruslích, koloběžce či kole. Jen tak, žádná kontrola. Věříme ti, věříme v pionýrský ideál Pravda!  

Více informací o naší cestě a o tom, jak si založit posádku, se dozvíte na www.dovesmiru.pionyr.cz.  Tak neváhejte a pojďte do toho s námi, každý kilometr nás posune dál.