Něco za něco – vyzkoušejte za nás

V únorové Mozaice jste se dozvěděli, že se něco chystá. A to něco, respektive Něco za něco, už je tu. Rozjíždíme projekt, který má po covidové pauze znovu přiblížit programy z cyklu Výpravy za poznáním. Proč? Nebudeme chodit kolem horké kaše a řekneme vám to rovnou. Chceme od vás i vašich oddílových dětí získat zpětnou vazbu k aktivitám z programů určených pro čtyři věkové kategorie a následně tyto výchovné programy zmodernizovat.

Jak to celé bude probíhat?

Každý měsíc bude věnován jedné oblasti (Člověk a společnost, Příroda, Sport, Technika a Umění) z nabídkových výchovných programů Výpravy za poznáním.

První NĚCO

Oddíly se mohou do projektu zapojit tak, že v daném měsíci ve své oddílové činnosti vyzkouší jednu (nebo i více) z nabídkových aktivit a na e-mail necozaneco@pionyr.cz zašlou své postřehy a zkušenosti z aktivity.

Zpětnou vazbu čekáme jak od oddílových vedoucích a instruktorů, tak od dětí. Zajímá nás, zda je aktivita ještě „in“, jestli jste ji o něco doplnili, nebo jste ji sice zařadili do programu, ale totálně propadla – máte představu proč?

V e-mailu kromě zpětné vazby uveďte:

• Název metodického listu, ze kterého jste aktivitu čerpali.
  • Jak staré děti si aktivitu vyzkoušely.

Součástí zaslaného příspěvku bude i fotografie z realizované aktivity. Zajímají nás i reakce dětí, proto chceme, abyste přiložili ručně zpracované a vyfocené nebo naskenované příspěvky od dětí, u kterých bude uvedeno jméno a věk.

A nezapomeňte na název vašeho oddílu, ať vám potom může pionýrský pes poděkovat.

Druhé NĚCO

Ze zaslaných příspěvků budou každý měsíc vylosovány tři oddíly a tři děti, které obdrží předem ohlášenou odměnu pro daný měsíc. Výsledky losování a vyhlášení odměn pro nový měsíc, budou odvysílány na YouTube Pionýra a vyvěšeny na webu pionyr.cz spolu se zpětnou vazbou od zapojených oddílů. Losování bude probíhat vždy první úterý v měsíci.

Bližší informace k projektu Něco za něco najdete na stránce pionyr.cz/necozaneco

Anička

Vyhlašujeme první kolo

Měsíc: Březen

Oblast: Umění

Termín pro zaslání příspěvků: do 31. 3.

Termín vyhlášení vylosovaných výherců: úterý 4. 4.

Tři vylosované oddíly se mohou těšit na startovací sadu Big Shot. Pro vylosované děti máme přichystané deskové hry.

Už se na vaše zprávy a náměty na úpravu moc těšíme.

Za Sekci rozvoje výchovných programů

Oblasti pro jednotlivé měsíce:

Březen 2023 – Umění

Duben 2023 – Příroda

Květen 2023 – Člověk a společnost

Červen 2023 – Sport

Prázdninový speciál 2023 – MIX oblastí – vyzkoušejte některou aktivitu na táboře a pošlete nám fotku a vaše nápady na doplnění

V červnové Mozaice vyhlásíme oblasti na září až prosinec 2023