Nebojte se Canvy, pomůže vám s grafikou

Možná jste již zaznamenali, že existuje pionýrská Canva. Tento program umožňuje tvořit grafický materiál, jako jsou příspěvky na sítě, plakáty, prezentace, videa a spoustu dalších. Abyste v ní pracovali, nepotřebujete být žádní profesionální grafikové, což je jedna z jejích hlavních výhod. I tak se program může občas jevit jako složitý, proto se na něj dneska podíváme trochu zblízka.

Je program placený?
Základní verze je zdarma pro všechny. Pokud ale chcete využívat funkce jako mazání pozadí nebo máte rádi výběr z velkého množství obrázků, bude vás to táhnout spíše k placené verzi. Díky statusu neziskové organizace má Pionýr přístup k plné verzi zdarma. Tento přístup můžete získat i vy v pár jednoduchých krocích, které si popíšeme níže.

Proč Canvu používat?
Je skvělá na tvorbu propagačních materiálů i pro ty, kteří grafice zrovna dvakrát neholdují. Program totiž mimo jiné nabízí tisíce šablon, které stačí lehce upravit a máte připravené vše, co je potřeba.
Další výhodou je to, že zde máte nahraná veškerá loga a písma, které používá Pionýr obecně nebo ta, která se vážou ke konkrétním akcím jako například Ledová Města.

Do programu se také průběžně přidávají šablony přímo od nás určené pro pionýrské akce.

Jak se do Canvy PRO dostanu?
Pokud ještě účet na Canvě nemáte, je potřeba si ho založit. Jakmile si ho založíte, otevře se vám neplacená verze programu.

Pokud už účet máte vytvořený nebo jste ho právě vytvořili, napište e-mail Matějovi na matej@pionyr.cz a připojte tyto informace:
pionýrská skupina, ze které jste,
e-mailovou adresu, kterou používáte v Canvě, jména a e-maily dalších lidí na vaší PS, kteří by se také rádi připojili,
případnou prosbu o možnost publikovat návrhy pro ostatní.

Učíme se s Canvou
Pro ty, co se s Canvou chtějí naučit pracovat, jsem nachystala dva výukové programy, ve kterých vás programem provedu a nasdílím nějaké rady a vychytávky. První program je určený úplným začátečníkům, které programem provedu od úplného začátku. Vysvětlíme si, kde co najít a jak využívat základní funkce. Druhý program je pro ty, co s Canvou už nějakým způsobem fungují a chtějí se ještě zlepšit. Programy budou s časovým odstupem, určitě můžete projít oba dva.

Programy s popisem a informacemi naleznete v Přihlašovně.

Pokud jste spíše samouk, využijte prezentaci Jak na Canvu. Vznikla právě pro ty, jež s programem chtějí začít. Naleznete ji na webu v sekci Benefity a také pod přiloženým QR kódem.


Naty