Kalendárium: červen 2021

Pionýrský Sedmikvítek pokvete i v září

Milí čtenáři, upozorňujeme na posuny termínů pro republiková finále Pionýrského Sedmikvítku. Výjimečně tentokrát kvůli covidu pokvete i v září… 🙂

Dětská Porta
První víkend v září proběhne v Kroměříži republikové finále 30. ročníku Dětské Porty. Ještě v červnu se konají některá oblastní kola, a tak stále mají možnost ti, kteří by se chtěli Dětské Porty zúčastnit. Stačí se přihlásit a zaslat své soutěžní příspěvky. Více informací najdete na detskaporta.cz.

Literární část
Máte ve svém okolí někoho, kdo skládá slova na papír a umí napsat básničku, pohádku, povídku nebo třeba úvahu? Víte o někom, kdo má i výtvarný talent a dokáže vymyslet zajímavý příběh a převést ho do komiksových okének? Domluvte se a přihlaste jeho dílo do soutěže. Letošní jednotné téma je: Planeta, na které žiju. Literárky jsou určeny pro dětské oddíly i jednotlivce do 26 let. Do republikové přehlídky se zařazují doporučené práce z krajských přehlídek. Pokud někde neproběhla, mohou soutěžící zasílat své práce přímo, jednotliví vedoucí kolektivů jsou však garanty kvality. Množství zasílaných prací není omezeno. Zkuste s dětmi na táboře, vzdělávacím kempu nebo vzdělávacích dnech tvořit a rozvíjet jejich fantazii. Má to smysl. Bližší informace najdete na sedmikvitek.pionyr.cz.

Anička N.