Jednání VV ČRP

O víkendu 20. až 22. října se v hotelu Vista v Brně-Medlánkách uskutečnilo jednání Výkonného výboru ČRP. Na programu jednání byla například diskuze ohledně cílů a úkolů VV ČRP na rok 2023 (2024, 2025), informace o přípravě Ledových měst, diskuze o směrnicích o vzdělávání a hlavní činnosti, schválení novelizace příloh směrnice o registraci a směrnice o hlavní činnosti (schvalovací list LT).

Diskutovali jsme také o budoucnosti nadace Dětem 3. tisíciletí, oblasti zahraničí nebo jsme probrali nedodané účetní závěrky PS za rok 2022 (stále jich chybí dodat docela dost).
Rozděleno také bylo celkem 1 342 769 Kč na projekty pobočných spolků v programu Úspora II. Nesmím opomenout ani zprávu o stavu členské základny – aktuálně má Pionýr 15 760 členů (dáme 16 tisíc?) nebo přípravu jednání ČRP (24. – 26. 11. 2023 – hotel Villa Eden, Jihlava). Podrobněji vše najdete popsáno v zápisu z jednání.

V neděli mě s Káčou provedl Pavlin klubovnou pionýrské skupiny Řečkovice. Je to jedna z těch větších kluboven uprostřed sídliště vedle základní školy (ideální poloha) a moc se mi zde líbilo – škoda, že takovou klubovnu nemáme v Praze. Tímto celé víkendové jednání VV ČRP skončilo. Další jednání VV ČRP je plánováno v rámci listopadového jednání ČRP.

Krtek