Dofoukněte míč a pusťte se do vybíjené

Už jsme zase spolu. Tak teď ještě najít, oprášit a dofouknout míč. A jdeme na to. Na co? No přeci na pionýrskou sportovní ligu ve vybíjené.

Sestavte desetičlenný tým (9 hráčů v poli + kapitán) v některé ze dvou věkových kategoriích: mladší (1.-5. třída) a starší (6.-9. třída). O zařazení do věkové kategorie rozhoduje nejstarší člen týmu. Jedna PS/oddíl může mít hned několik týmů. Na zastoupení dívek a chlapců není stanovené pravidlo, ale jistě bude fajn mít zastoupená obě pohlaví co nejrovnoměrněji.

A teď už jen začít trénovat. Jde o vybíjenou, kterou všichni známe. Dva týmy, jeden míč na jednom hřišti 9×18 metrů, zázemí a pole, čáry, které se nesmějí přešlápnout a tři nahození pro nabití. Podrobná pravidla najdete na webových stránkách, které spolu s přihlašovacím a zaznamenávacím systémem chystáme. V brzké době vám odkaz pošleme prostřednictvím Zpráv z Pionýra.

Jak začít s tréninkem? Nechceme nic na profi úrovni, co by mělo nabourat tradiční oddílový program. Takže když budete sportovat, procvičte prsty a zkoušejte házení a chytání míče.  Protože to zpočátku nemusí hned všem jít, klidně zmenšete devítimetrové pole třeba na polovinu. A jestli se především mladší hráči budou z počátku bát míče, můžete hrát s měkčí molitanovou variantou.

Ligu pro vás připravujeme v malé skupince nadšenců, ale mnohem raději bychom ji připravovali i s vámi. Nebojte se, a chcete-li nám něco říct a podělit se s námi o zkušenosti, jsme otevřeni všem námětům na katerina.pimpa@gmail.com nebo vendy@pionyr.cz. A kdyby snad byl mezi námi sporťák, který tomu opravdu rozumí, budeme mu za odborný vhled vděční…

Katka Pimpa Součková