Česká rada Pionýra po dlouhé době opět třídenní

Od pátku 27. do neděle 29. listopadu jednala v hotelu Jizera v Horní Sytové Česká rada Pionýra. Šlo o poslední jednání rady ve složení pro rok 2022 (pro každý rok jsou krajskými shromážděními delegátů voleni noví členové), přesto se zde všichni přihlásili k práci v sekcích a štábech.

Kromě klasického jednání ČRP, které se protáhlo na obě dopoledne – sobotní i nedělní, zde jednaly štáby a sekce komunikace a propagace, legislativně-ekonomická, doplněná sekce her a soutěží a nově vznikající sekce motivace a oceňování dobrovolníků. Sobotní odpoledne tak patřilo promítání závěrů z obsahové části XI. výročního zasedání Pionýra do krátkodobých i střednědobých plánů jednotlivých pracovních skupin. Jedním z výstupů sobotního odpoledne byly i požadavky na komunikaci těchto témat do spolku i vně. Nepodařilo se personálně naplnit sekci táborových základen a nemovitostí, což je s ohledem na množství srubů a budov, které máme ve spolku ve správě či majetku, docela škoda. Máte-li k této oblasti vztah a umíte v tom chodit, ozvěte se na pionyr@pionyr.cz.

Vedle jednání sekcí se v sobotu odpoledne v útulné klubovně objektu Hasičského sboru Horní Sytová konala u roztopeného krbu tříhodinová porada předsedů KOP.

Večery vyplnilo povídání, které v době covidové i hektické době postcovidové chybělo, ale také strhující baletní vystoupení Katky Pimpy Součkové se scénou z Labutího jezera. Návrat k třídenním jednáním se ukázal jako velmi šťastné rozhodnutí.

Darina