Kalendárium: leden 2023

Termín se blíží: Začněte vybírat fotky do Clony

Konec roku je i časem bilancování, třeba i nad tím, jestli se vám letos podařilo zachytit zajímavé okamžiky. Máte-li ve svém archivu snímky, které podle vás stojí za pozornost, nezapomeňte je poslat do dalšího ročníku fotosoutěže Clona. A ideální je, když se o možnosti zapojení pobavíte i s dětmi z vaší pionýrské skupiny nebo oddílu.

Tři tematické kategorie jsou stejné jako každý rok: Tábor, schůzky, výpravy, Příroda a životní prostředí a Pionýrský úsměv (portrét). Čtvrtá kategorie je proměnlivá a letos nese název Pomoc má mnoho podob. Věkové kategorie jsou čtyři a přesné rozdělení najdete na webu clona.pionyr.cz, kde jsou i propozice, další informace nebo třeba vítězné snímky z minulých ročníků.

Rada pro ty, kteří do toho půjdou: Nezapomínejte na názvy fotek! Může vám to přijít zbytečné, ale právě názvy jsou důležité pro výklad i význam fotky a hrají jistě roli i při hodnocení porotců.

Pro usnadnění třídění fotek prosíme o pojmenovávání soutěžních snímků nejlépe i označením věkové a tematické kategorie (tedy např. B P Pavouček.jpg). A důležitý termín na závěr: Uzávěrka soutěže je 28. února 2023.

Mirka