Pro vedoucí: ZDRAVÁ PIONÝRSKÁ KREV

aneb jsem dárcem, protože …proč ne?

Na tomto místě si obvykle povídáme o tom, do čeho se pustit v příštích měsících, ale do iniciativy Zdravá pionýrská krev se můžete zapojit vlastně kdykoli. Jestli o tom uvažujete, je předvánoční čas, kdy bychom měli polevit ve shonu a trochu víc myslet jeden na druhého, možná ta správná chvíle udělat první krok. Věřte tomu, že v tom nebudete sami. Mezi pionýry jsou desítky pravidelných dlouholetých dárců, někteří už mají za sebou přes sto odběrů. Ale podstatou projektu Zdravá pionýrská krev je právě získávání nových dárců. Upřesněme, že záběr této iniciativy se v průběhu let postupně rozšiřuje, a tak nejde jen o dárcovství krve, ale také krevních složek a nově i kostní dřeně.

Darování krve je nejen dobrý skutek, ale také příležitost vstoupit naprosto zásadním způsobem do života někomu, koho třeba vůbec neznáte – a kdo ví, možná ten život rovnou zachránit.

A jestli tohle čtete a říkáte si „vždyť tohle všechno už dělám“, tak máme prosbu: zkuste přidat ještě něco navíc a příště s sebou vzít nového dárce.

Darovat nemůžeme všichni
Je to tak, někdo zkrátka ze zdravotních důvodů krev darovat nemůže. Jestli se to týká i vás, tak to není žádná ostuda. Je přece mnoho jiných způsobů, jak pomáhat, a kdo chce, ten svůj si snadno najde.

Jakub