Pionýři si užili Velikonoce

Kraslice, jarní výzdoba, pomlázka. Pionýři se na velikonoční svátky připravili důkladně. Někde při výtvarných dílnách už v předstihu, jinde vyrazili na Velikonoce na výpravu.

Náš pravidelný klub výtvarných činnohrátek, proběhl ve čtvrtek 7. dubna na téma Velikonoce. Děti si mohly vybrat z několika aktivit od zdobení kraslic až po zasazení osiva do bramborových panďuláků. Během dvou hodin se tu vystřídaly desítky dětí – různými metodami vyrobily kraslice, ale skoro žádná nezůstala v klubovně. Děti si je vzaly s sebou na domácí velikonoční výzdobu anebo pro koledníky.

Božena Klimecká, PS Kopřivnice

Velikonoce na Zelené Lhotě proběhly v dobré náladě, v klidu a v pohodě. I nejmenší děti zvládly dvě noci. Kuchtíci vařili, velcí pomáhali s hrami, nejmenší se oťukávali s novým prostředím.

Ivana Mochurová, PS Jitřenka Kdyně

Tématem naší jarní schůzky bylo přilákání jarního počasí. Vyráběli jsme kvítky z barevného tvrdého papíru a pěnových desek. Děti se sice inspirovaly plakáty jarních květin od Pionýra, ale dětská fantazie vymyslela ještě pár jiných květin, než které můžete v přírodě spatřit.

Petr Xˇandy Dvořák, oddíl Poletušky, PS Plejády Šternberk