Zapojme i pionýry třetího věku

Celý rok nás provázel projekt Babi, dědo, který se nyní loučí. A co teď? Už jsme zjistili, že s babičkami a dědy zvládáme spoustu věcí. Pro rok 2022 nepřicházíme s žádnými úkoly, máme pro vás jedinou výzvu:

„Pusťte se do aktivity s jakýmkoliv pionýrským seniorem, pozvěte ho do klubovny, podnikněte něco společně, naučte se od něj něco nebo mu pomozte.“

Všichni jistě máme ve svém okolí nějakou takovou babičku, která nám připraví koláče ke svačině na táboře, nebo dědu, který nám vyřezává odměny pro děti, nebo kohokoliv jiného, kdo nám pomáhá, kdo nás učí, kdo je tu pro nás. Anebo někoho, od koho bychom se naopak chtěli učit nebo si s ním jen popovídat. Příležitost je tu pro každý oddíl i pro každého, kdo za námi do klubovny přijde. Děda s námi uplete košík, my mu pomůžeme na zahradě, protože pomáhat je přece pro pionýry samozřejmé.

Už máte nějaký nápad? Proberte ho na skupině s vedoucími i s dětmi a začněte přemýšlet o jeho realizaci. My vám můžeme pomoci a vy se pak o zkušenosti můžete podělit v Mozaice nebo na webu Pionýra. Tentokrát vás nesvazují žádné úkoly ani termíny, rozvoj mezigeneračních vztahů, ideálů pomoci a přátelství je jen a jen na vás a vašem oddíle.

A závěrečná výzva – napište nám na vendy@pionyr.cz, jak byste si představovali pomoc ze strany Pionýra, co byste potřebovali, co byste přivítali.

Vendy