Výzvy známé i neznámé

Kromě tradičních týdenních výzev, které jsou s námi již od října, jsme si v poslední době užili již druhý speciál. Můžete se s námi podívat na jeho plnění. Jednalo se o speciál velikonoční a některé výzvy tentokrát nevycházely z pionýrských odborek, ale přímo z Velikonoc, zvyků a tradic s nimi spojených. A jak si s těmito výzvami děti poradily?

Udělej dobrý skutek – Úkolem bylo alespoň čtyři dny po sobě udělat někomu z blízkých radost nebo udělat dobrý skutek.

Kresli chůzí – Děti měly vyrazit na výlet nebo procházku a zakreslit do mapy, kudy jdou. Zároveň měly jít děti systematicky tak, aby na mapě vytvořily obrázek.

Spoj se s kamarády – Zde byl cíl jasný. Kamarádi chybí nám všem, a tak se děti měly zkusit s některým spojit, napsat třeba dopis a zjistit, co je u něj nového.

Pečením udělej radost – Pečení je pro Velikonoce tradiční činností. Děti měly za úkol upéct např. beránka či mazanec, ale pečením úkol nekončil. Upečeným výtvorem měly děti obdarovat nemocnici, hasiče, vojáky, domov seniorů apod. Klidně mohly upéct dva výrobky, aby se mohly podělit i s rodinou.

Vydrž bez techniky – Tento úkol byl zaručeně nejtěžší pro všechny trošku větší děti. Velikonoce jsou časem, kdy je rodina spolu, alespoň s tou nejbližší to bylo možné, a tak bylo úkolem vydržet alespoň DVA celé dny bez internetu, počítače a telefonu. A to byla pořádná výzva.

Zapoj se do velikonočních příprav – Co by byly Velikonoce bez zdobení vajíček a pletení pomlázky? Výzva byla tedy jasná – pustit se do velikonočních příprav.