Výzvy s koncem roku přinesly speciál – Podívejte se, jak dopadly vánoční mega výzvy

Děti organizovaly vánoční soutěž, seznamovaly nás s vánoční atmosférou u nich doma prostřednictvím krásných fotek a dělaly vánoční interview. Vánoční atmosféru navozovaly kresbou betlému, výrobou lucerny či přípravou štědrovečerní tabule, na níž se podíleli i ti nejmenší.

Během svátků mnohé děti přečetly celou knihu, někteří zdatní čtenáři dokonce dvě. Děti stavěly makety ohňů, seznamovaly se s aplikací záchranka, ale také vyrážely do přírody lovit kešky a nadělovat vánoční nadílku pro lesní zvířátka.

Někteří se pustili i do výzvy od sporťáka, který vyzýval k uběhnutí pěti kilometrů nebo k vyjití 1000 schodů jako satisfakci za všechny snědené vanilkové rohlíčky… 🙂

O to všechno se s vámi chceme podělit. Ukázat vám, že žádný úkol není příliš těžký či složitý, když se do něj pustíte s chutí a nadšením.

Výzvy pokračují i v novém roce, nebojte se s dětmi zapojit.

Výzvy pro oddíly

Nově jsme připravili oddílové výzvy, které předpokládají aktivitu a zapojení vedoucích. S výzvou přichází organizátor her, a tak je úplně jednoduchá – Připrav aktivitu pro děti.

Promysli, naplánuj a připrav takovou hru nebo aktivitu, která bude pro děti zajímavá, zábavná, smysluplná a hlavně je zvedne ze židle. Může to být tzv. úkolovka, šifrovačka, stopovačka nebo cokoliv jiného, co tě napadne – hlavně aby se vše konalo venku. Spousta oddílů už takové aktivity dělá, a pokud nevíš, jak na to, inspiruj se na webu Pionýra. Ke hře pozvi oddílové děti i nečleny a případně i rodiče.

Výzvu nemusíš plnit sám, vezmi si na pomoc i instruktory nebo vedoucí družin a hru připravte společně. Času je tentokrát dostatek, výzva pro oddíly není jen na týden, a byli bychom rádi, aby to byla hra, která bude promyšlená a připravená a tak máte čas až do poloviny února.

Do 15. února nám o své realizované aktivitě dejte vědět, napište nám na vyzvy@pionyr.cz, o čem hra byla, seznamte nás s jejími pravidly a realizací a pošlete nám fotku od dětí, které aktivitu plnily, nebo snímek z přípravy akce. O aktivitu se podělte klidně i na facebooku. Nezapomeňte nám dát také vědět, kdo všechno aktivitu připravoval, nemusí to být jeden vedoucí, ale klidně větší realizační tým. A jako u každé výzvy, šanci na odměnu má každý.