Tábory

Tábory, hlavně ty letní, jsou veliké a pro pionýry důležité téma, vždyť jsou vyvrcholením naší celoroční činnosti. Nepochybně by se o nich dalo popsat mnoho desítek stran, i proto se jim budeme samostatně věnovat v některém z budoucích speciálů Mozaiky. Ani v tomto taháku ale nemůžou tábory úplně chybět, a tak tu uvádíme alespoň pár zajímavostí a základních informací.


Odkazy


Výzva

  • Vložte své tábory do databáze ODT (Je to pro Pionýr důležitá propagace. Propagujme se tím, co umíme nejlépe – svou činností.)
  • Přemýšlejte, zda by se pro vás hodily i různé méně běžné typy táborů (příměstský, pro rodiče s dětmi…).

Víte, že…

  • letní pionýrské tábory mají každoročně kolem 20 000 účastníků a jejich počet stále stoupá?
  • podsadový stan, běžný i na našich táborech, je český vynález?
  • projekt Opravdu dobrý tábor odstartoval již v roce 2005 a byl inspirací pro řadu podobných projektů?

Nabídky pro tábory

Chcete oživit program táborů netradičními aktivitami? Zkuste využít některou z následujících nabídek:

Sférické kino – projekční systém, který návštěvníci sledují uvnitř pojízdné kopule. Nevšední zážitek z projekce hvězdné oblohy či naučných filmů. Více informací a objednávky na www.sferickekino.cz.

Astrobus – do poloviny června si můžete objednat exkurzi uspořádanou odborníky Štefánikovy hvězdárny v Praze. Pomocí dovezené techniky zažijete nevšední pozorování oblohy a dozvíte se mnoho zajímavostí: www.observatory.cz/astrobus-tabory.htm.

Vzpoura úrazům – naučný program Všeobecné zdravotní pojišťovny s praktickými ukázkami prevence úrazů a rizikových situací od nebezpečí skoků do vody až po sbírání hub. Další informace na www.vzpoura-urazum.cz.

Dopravní výchova – pokud jste už využili lekce dopravní výchovy na táborech a chtěli byste tuto činnost zopakovat, pak vám doporučujeme obrátit se na krajské koordinátory BESIPu přímo v místě konání tábora. Kontakty jsou k dispozici na stránkách www.ibesip.cz, lépe je ale vyhledat např. googlem (krajský koordinátor BESIP).

Cenové kalkulace vám vytvoří poskytovatelé na míru, pokud zmíníte neziskový charakter Pionýra, vyjdou vám vstříc…

To ale samozřejmě není vše, zkuste pozvat třeba kynology, záchranáře či městskou policii, k „předváděčkám“ pro děti jsou tyto instituce většinou vstřícné a nebývá problém se s nimi domluvit.