Sraz oddílů 17. – 19. září 2021

Letošní desátý ročník této úžasně odpočinkové a zároveň obohacující akce byl pro náš oddíl UFO výjimečný. Byl totiž náš první. Poprvé jsme se měli účastnit loni, jenže strach z korony nás na takhle velkou akci nepustil. Letos to ale vyšlo!

Jak už z názvu vyplývá, jedná se o sraz, na kterém se potkávají různé oddíly – skauti, tomíci, mopíci a pionýři, které jsme tam zastupovali my. Celkem nás bylo kolem dvou stovek osob (a jeden pes) z deseti různých oddílů a skupin.

Téma Pán prstenů zpracovali organizátoři do sobotní bitvy o prsten, která byla nejen napínavá, ale také zajistila, že se děti musely zvládnout domluvit napříč oddíly. Ačkoliv byla hra občas trochu zmatečná (chvílemi jsme my, vedoucí, byli rádi, že nehrajeme, protože bychom se jistojistě někde ztratili), děti byly pohlcené příběhem, hrály a bojovaly, až nakonec statečně zvítězili trpaslíci.

I když se může zdát, že se vedoucí museli v sobotu nudit, opak byl pravdou. Zatímco se děti tmelily v zápalu hry, vedoucí se tmelily u ohně, fotografování herního pole, obstarávání dřeva na oheň a u dalších činností. Měli příležitost sdílet si své strasti, radosti a také notnou dávku inspirace.

Večer nás čekal závěrečný oheň, který měla hostující skupina (Krhúti – skauti z Jižňáku) dokonale připravený a u kterého každý oddíl představil svou připravenou scénku. Pak se už jen hrálo, zpívalo, povídalo a šlo spát.

V neděli se dopoledne hrály ještě hry, následoval oběd a veliký úkol: Nacpat cca 100 lidí načichlých kouřem od ohně do malého motoráčku. Překvapivě jsme to zvládli. Zvládli jsme i přestup v Táboře a zahrát si na pražském hlavním nádraží Slavíky z Madridu.

Co si z tohoto víkendu odnášíme? Nové kamarády a naplánované akce s nimi, zážitky, inspiraci a příslib, že příští rok jedeme zas. A co vy, pojedete?

sraz-oddilu.desitka.cz

Mája Šafaříková, oddíl UFO