Sraz airsoftových oddílů 2024

Rok se s rokem sešel a opět se blíží velká airsoftová akce. Už několik let totiž ke květnu neodmyslitelně patří republikové setkání airosftových oddílů. Letošní ročník se bude konat v Mařenicích v malebné přírodě Libereckého kraje pár kilometrů od hranic a nese název Kartelové války.
O co v těchto válkách půjde? Společně se přesuneme do alternativní současnosti, přesněji do Mexika a Ameriky: Píše se rok 2024 a jsou to přesně čtyři roky, co americký kongres obdržel šokující statistiku – míra obezity ve společnosti dosáhla neuvěřitelných 76  %. Jako největší příčina byla označena nadměrná konzumace slazených nápojů a energy drinků. Z toho důvodu se vláda USA rozhodla, i přes masivní protesty, zařadit na seznam zakázaných návykových látek novou látku a také veškeré výrobky, do kterých se přidává – tou látkou byl CUKR.

V reakci na tento zákaz se cukr dostal na černý trh, kde se jeho cena raketově vyšplhala na $ 5000 dolarů za gram čistého cukru a $ 10 000 dolarů za cukr třtinový. Tím se stal nejdražší zakázanou látkou v historii.
Této situaci se přizpůsobily i drogové kartely v Mexiku. Přestaly riskovat při drahé, nebezpečné a zakázané výrobě jiných látek a začaly legálně pěstovat cukrovou třtinu a vyrobený cukr pašovat přes hranice do USA, kde ho vyžadoval snad každý.

Kolik cukru se do Ameriky dostane?
O tom už rozhodnete vy…“

Eduard Hubl
Task Force Hrádek