Prevence je způsob jak pomoci

V tomto ročníku Mozaiky vám budeme přinášet tipy na aktivity s dětmi v oblasti bezpečnosti. Kromě Policie ČR jsme oslovili i Hasičský záchranný sbor ČR a domluvili jsme se na metodické podpoře pro naše oddílové vedoucí, k nalezení budou v příloze Mozaiky – pracovních listech pro děti. V běžném životě se totiž setkáváme nejen my, ale i děti s obtížemi, kterým se musíme naučit čelit a snažit se předcházet nepříjemným a život ohrožujícím následkům. Jak vnímá naši spolupráci celostátní koordinátorka preventivně výchovné činnosti kpt. Martina Buchtová z odboru ochrany obyvatelstva a krizového řízení Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR? „Prevence není nikdy dost, proto budeme rádi, když zařadíte do plánů oddílové činnosti nabízené aktivity. Zkuste se také sami podívat na situace, kdy hasiči pomáhají a zjistíte, že jich není zrovna málo. Stačí si zpětně promítnout několik posledních měsíců (rozsáhlé požáry, dopravní nehody, rychlé povodně, silný vítr…). Všude jste mohli zasahující hasiče potkat. Větru a dešti sice neporučíme, ale chovat bezpečně v přírodě nebo při cestování se můžeme.“

Anička N.