Pionýrský Sedmikvítek – je to jen na vás

A je to tady. Rozjíždí se nám nový ročník otevřené kulturně-umělecké soutěže Pionýrský Sedmikvítek.

Pro letošní rok bylo pro zasilatelské soutěže (Clona, Literární část, Výtvarná činnost) zvoleno jednotné téma: Mimozemšťani (kolem nás i v nás).

Na stránkách sedmikvitek.pionyr.cz najdete přehled oblastních kol, republikových finále i aktualizované soutěžní řády a propozice. Sledujte informace v Mozaice i na webu, protože je možné, že kvůli covidu dojde ke změnám, ale už si umíme poradit i se soutěžemi ve virtuálním prostředí.

A teď už výzva pro vás, kteří vedete oddíly a pracujete v klubech, nebojte se zapojit do Pionýrského Sedmikvítku. Pro vaše děti to může být příležitost, stačí ji jen využít. Zpíváte si u táboráku? Pak zvládnete zazpívat i na Dětské Portě nebo Melodii. Fotíte? Zkuste poslat fotografie do soutěže (Clony se mohou účastnit i soutěžící starší 26 let). Pokud na schůzkách tvoříte, je Výtvarná činnost pro vás jako dělaná. A nacvičili jste někdy s dětmi scénku? Zkuste to s Divadlem. Do Literární části můžete zaslat práce, které vznikly na táboře. A pokud jste s dětmi secvičili nějaké taneční představení, neváhejte se přihlásit do hobby kategorie v oblasti Tance. Záleží opravdu jen na vás, zda o Pionýrském Sedmikvítku řeknete dětem.