Pionýři pomáhali uklízet a užívají si podzim

Také v letošním roce se pionýři z Holešova zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již pojedenácté. V době od 13. do 16. října 2022 se dobrovolníci po celém Česku pouští do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů je mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Také v letošním roce se vedoucí a členové PS dr. M. Očadlíka zapojili do brigády v okolí klubovny ve Smetanový sadech. Pionýři vyhrabali trávníky, shrabali a zametli listí, umyli také okna a parapety.

Odměnou všem byl příjemný pocit z dobře odvedené práce. Všem za jejich aktivitu a pomoc děkuji.

Jarmila Vaclachová, vedoucí PS dr. M. Očadlíka

Pionýři v Hrádku se každoročně zapojují do celoroční akce 72 hodin. Letos jsme s oddílem Mraveniště v pátek 14. října uklízeli les u pionýrských chatek. Protože byl školní den, na úklid jsme se sešli až k večeru. Za dobrou práci jsme se odměnili posezením u ohýnku, opekli jsme si špekáčky a bylo nám fajn.

Vlasta Vasková, vedoucí PS Hrádek

Opět po roce pořádala Pionýrská skupina Safír Kdyně tradiční drakiádu a letos se konečně po třech letech bezvětří dostavil i vítr. Ačkoliv nebylo úplně slunečno, dorazilo letos přibližně 200 účastníků, za což jim všem velmi děkujeme. Po celou dobu akce byla k dispozici várnice s čajem, odměny pro malé piloty a táborák k opečení buřtů či bonbonů marshmallow. Po zhruba dvou a půl hodinách se začali vydávat i poslední účastníci k domovu a konečně vysvitlo sluníčko. Za organizátory chceme ještě jednou poděkovat všem dětem a rodičům za účast a už teď se všichni těšíme na příští rok.

Petr Mišek, PS Safír Kdyně