Nové tváře ve výkonném výboru

Ve Výkonném výboru ČRP jsou tři nové tváře, funkční období jim začíná 1. ledna 2022. V Pionýru se však pohybují delší dobu a pravděpodobně je znáte z některých akcí. Jakou mají představu o své práci pro spolek.

Radka Dojčánová (PS Přátelství, Pardubice)

Práce ve výkonném výboru pro mne bude zcela nová, takže teď stále přemýšlím, co budu moci přinést ostatním jako bonus k mojí prosté přítomnosti a spolurozhodování. Před rokem jsem byla oslovena, zda bych se zamyslela nad tím, jestli bychom jako spolek neměli mít etický kodex a jak by měl vypadat. Kodex se pomalu rodí, a pokud nakonec vyleze na boží svět, bude třeba ho vysvětlovat a dávat jednotlivým zásadám správný výklad. To bude můj úkol, který bude úzce spjatý s tím, že bych se ráda podílela na vzdělávání v Pionýru. Ve vzdělávání je pro mne prioritou kvalitní osobnost, člověk, který má rád druhé, váží si jich, jejich práce, umí pochválit, má kvalitní vztahy. Pro mnoho z nás je Pionýr rodina a ve zdravé rodině jsou důležité zdravé vztahy, takže pokud to bude možné, ráda bych pomáhala hlavně mladým vedoucím, aby věděli, jak správně naložit se svojí novou rolí v našem spolku.

Vítězslav Ondráček (PS Pionýr Řečkovice)

Co bych chtěl za toto krátké a případné další období změnit? Celkové povědomí o Pionýru na veřejnosti se zvýší a postupně bude zanikat spojení s komunismem. Budeme říkat, co jsme, a ne to, co nejsme. Pionýr bude mít funkční tým odborníků a zájemců o téma propagace koordinovaný z vedení Pionýra. K budování značky Pionýr budou existovat nástroje použitelné všemi členy. Lidé nám nebudou klást otázku „To ještě existuje?“, ale „Jak mohu přihlásit své dítě?“ A pokud by mělo jít o konkrétní výsledek – Pionýr bude mít nový grafický manuál s variantami loga pro pobočné spolky a rozsáhlé příklady použití a šablony jednotné pionýrské grafiky.

Ondřej Machulda (68. PS Lvíčata)

Jsem přesvědčen, že v Pionýru je spousta nadšenců, profíků, studentek i studentů pohybujících se v oblasti digitálních a informačních technologií. Jim všem chci nabídnout prostor zapojit se do posouvání těchto témat, která jsou v Pionýru k naší škodě dlouhodobě opomíjena. Rád bych vytvořit tým, který to půjde změnit. Příležitostí bude spousta: třeba RISP, web pro veřejnost, „servis“ alias web pro členy, digitalizace a zjednodušování procesů, zbavování se papírů, moderní digitální nástroje pro skupiny, práce s daty a spousta dalšího. Pokud je něco z tohoto oboru vaše parketa, ozvěte se na ondra@lvicata.cz a zapojte se!

Ptala se Mirka