Co říkáte na X. výroční zasedání Pionýra?

Jiří Tomčala

(PS Omega) – delegát, člen návrhové komise

Výstupy výročního zasedání překvapivé nejsou, ale překvapil mě hned počáteční zásek na způsobu hlasování o tajné volbě. Naštěstí se to podařilo poměrně rychle a elegantně vyřešit, a tak nakonec jednání probíhalo v (překvapivě) dobré atmosféře. Sám jsem zažil už několik výročních zasedání. Pamatuji si na jedno hodně napjaté před dvaceti lety v Brně. Měl jsem ale také možnost vidět i taková, která více plnila roli společenského setkání – chcete-li slavnosti. Myslím, že se ale za daných podmínek podařilo maximum možného.

Josef Chládek

(PS Veteráni Kladno) – delegát

Překvapilo mě, že (až na začátek) to bylo takové hladké.

Vítězslav Ondráček

(PS Řečkovice) – delegát, nově zvolený člen

VV ČRP

Překvapilo mě, kolik delegátů tu bylo. Čekal jsem po tom nátlaku trochu nižší počet. Zároveň mi to přijde škoda, protože ve formátu, v jakém to teď bylo, by to podle mě šlo v plném počtu. Nejsem imunolog, ale tolik rozdílné by to z hlediska nějaké nákazy nebylo. Proto mě trochu mrzí, že tu někteří mávali vějíři, místo aby tu delegáti byli osobně.

Milena ‘Malina’ Rangelová

(PS Beta, Praha 10) – mraveneček

Pozitivní mi přijde, že se to dá zvládnout za jeden den, a super je i zajištěné zázemí…

Bylo to trochu zmatečné, což ale chápu. Jsem tady poprvé a pochopila jsem, že je to výjimečná situace v mnoha ohledech.

Miroslav ‘Stein’ Jungwirth

(PS Záře) – delegát za 147. PS Galaxie

Líbilo se mi, že jsem se tu mohl vidět s lidmi, které jsem už dlouho neviděl. Obecně jsem nespokojen s tím, jak se jednání omezilo a že neprobereme změny stanov, které se probrat měly. U aktuálního jednání mě nic moc nepřekvapilo. Že budou problémy a zmatky související s extrémním počtem plných mocí, jsem čekal. Mrzí mě, že tajná volba byla z mého pohledu organizována komplikovaně – působí to dojem, že je zdlouhavá, a bojím se, že na budoucích VZP to povede k tomu, že lidé budou proti tajné volbě. Dle mého názoru to šlo udělat lépe – např. se lístky mohly dát už u vstupu i s tím rizikem, že by se v případě změn musely dotisknout. Představa, že je to takhle dlouhé i na běžném VZP, je nemyslitelná – spousta lidí bude už z principu proti. To je škoda, protože tajná volba má smysl a v personálních otázkách by se mělo volit tajně.

Ptala se Mája