Nová tvář na Ústředí – seznamte se

Novým zaměstnancem Ústředí se 1. května stal pionýr Jirka Žďára, který po Dušanu Pěchotovi převzal správu nemovitostí. Pojďme si ho trochu proklepnout a představit.

Řekni nám nejprve něco o sobě…
V Pionýru jsem dlouho, od roku 1984, kdy jsme zakládali oddíl URSA – já jako dítě a super vedoucí Honza Dvořák a Luboš Melichar, který mě svou činností získal. A táhneme ho dál, víkendovky, tábory, zkrátka nepřetržitě. URSA – to je ten největší koníček, který mám. Ale musím se samozřejmě pochlubit i tanečním oddílem Freaks crew, který vede moje dcera Evča a já jsem čestným prezidentem, protože tanec a já nejdou k sobě. 😊 Jako předseda Středočeské krajské organizace Pionýra se snažím o pořádné rozhýbání kraje, je to boj, ale dáme to. A nemovitosti Pionýra jsou výzva, aby nechátraly a ubytovávaly mnoho oddílů z Pionýra i jiných spolků.

Jaké jsou tvé největší pionýrské zážitky?
Za těch let je jich mnoho – přes schůzky, víkendovky, tábory, ale i krajská a republiková setkání. Je hezké, když s námi na akce už jezdí děti našich dětí (asi pamatuji hodně), pak člověk vidí, že ta práce (pardon, koníček) smysl má. Ale vzpomínám na jednu historku, kdy si dítě po návratu z tábora šlo v sobotu odpoledne lehnout, usnulo a probudilo se až v neděli po obědě. Rodiče ho prý chodili kontrolovat, jestli dýchá, a ptali se, co jsme s nimi na táboře dělali.

Zkus se popsat ve třech slovech.
Tvrdohlavý (vždyť jsem beran), komunikativní (vždy se dá dohodnout), a to třetí, ať si určí, kdo mě zná…

Co máš v Pionýru na starosti?
Je toho víc, ale zatím snad stíhám vše. Jsem skupinovým vedoucím 6. PS Kolín, vedoucím oddílu, správcem TZ Neškaredice, od roku 2020 předsedou Středočeské KOP a od 1. května mám na starosti správu nemovitostí Pionýra.

Máš nějaký cíl, kterého chceš ve VV dosáhnout?
Chtěl bych, aby na naše pionýrské základny jezdilo více pionýrských oddílů, aby svou nabídkou (i cenovou) naše oddíly lákaly a zlepšilo se jejich využití. Vždyť je na nich krásně.

Ptala se Tereza