Něco za Něco je zpět!

S novým školním rokem je tu nové Něco za něco. Představovali jsme ho už v minulé Mozaice, v době uzávěrky tohoto čísla máme zatím výsledky od dětí z pěti pionýrských skupin – Tuláci Klatovy, Butovická Studénka, Zborovice, Chropyně a Kroměříž. Skoro padesát dětských prací není málo, ale věříme, že další malí tvůrci ještě přibudou.

Pokud nevíte, o co jde, podívejte se na přílož Mozaiky, čeká tu na vás druhý díl tipů na aktivity. Tým, který hru připravuje, myslí i na vedoucí a kromě pracovního (spíše hracího) listu pro děti připravil vždy i stránku rad pro vedoucí. Zapojit se tak může úplně každý.

Start byl možná trošku náročnější, téma Kdo jsem bylo víc o přemýšlení. Výsledkem byla myšlenková mapa, Pětilístek o sobě nebo Života báseň o sobě. Nejmenší pak kreslili sebe a to, co mají rádi.
Jak se dařilo?

Za všechny reakce vedoucích
z klatovských Tuláků:
Ahoj,
posíláme pár příspěvků od našich dětí. Nejprve koukaly trochu nedůvěřivě, když jsme začali s tím, že letošní Něco za něco bude literární, ale nakonec se osmělily. Některé to bavilo a užily si tvoření myšlenkové mapy (klukům pomalu nestačil papír), pětilístku i života báseň.

RenčaAviča za Robinsony z PS Tuláci Klatovy

A jak se tedy děti zhostily úkolu? Posuďte sami a určitě přijdete na to, že tohle by přece zvládly i vaše oddílové děti. Tak se pojďte zapojit!