Na RESET dorazí víc než tisíc pionýrů

Ahoj pionýři,

už se moc těším, až se všichni sejdeme 12. května u Kamencového jezera na republikovém setkání pionýrů. V Přihlašovně už jsme překonali hranici 1000 účastníků, to je vážně skvělé! A co přesně nás tedy na Resetu čeká? Po příjezdu se zaregistrujete a ubytujete ve vlastních stanech a ti z vás, kdo si je objednali, také v přichystaných chatičkách. V pátek večer můžete vyzkoušet například šifrovanou, hledání piokešek nebo si v rámci Hry ve městě prohlédnout Chomutov. Také se můžete vypravit na průzkum okolí či za zábavou po vlastní ose. Sami si zajistíte také večeři, ale jistě si pak nenechejte ujít večerní slavnostní zahájení, které proběhne v přilehlém letním kině.

V sobotu ráno vyfasuje každá delegace přepravku se snídaní a obědovým balíčkem. Po celou sobotu můžete využít volný vstup do chomutovského zooparku, kde bude dopoledne probíhat hra UZNADO. Přihlašovat na UZNADO se budete až v pátek při registraci, ale už předem můžete mít nachystané tří až pětičlenné týmy podle věku. Pokud by někdo náhodou nechtěl soutěžit ani si prohlížet zoopark, může opět vyrazit do města, hledat kešky nebo využít některá z volně přístupných doprovodných stanovišť, která budou v provozu celou sobotu – prohlédnout si indiánskou vesničku, hasičské auto, nakoupit si v E-mošce, využít fotokoutek, něco si vyrobit, zahrát si deskovky, nechat si pomalovat obličej nebo se potetovat henou. Pokud nám bude přát počasí, nabízí se také koupání v průzračné vodě Kamencového jezera. Tak držte palce ať nám svítí sluníčko.

Odpoledne od 13 do 19 hodin budou probíhat sekce v areálu, na které bude třeba se přihlásit předem. Přihlašování bude spuštěno v průběhu února, ještě vás na to včas upozorním e-mailem a na facebooku. Jak už jsem psal v minulých dopisech, budete se moci přihlásit třeba na turnaj v kubb, aquazorbing, lanové překážky, slackline, pozemní hokej a mnoho dalších aktivit.
V 19 hodin se potom sejdeme na největším plovoucím mole v ČR a zjistíme, kolik pionýrů se na něj dokáže naskládat. Pak si dáme společnou teplou večeři a přesuneme se opět do letního kina, kde si užijeme příjemný kulturní večer, a celou akci slavnostně ukončíme. V neděli ráno dostaneme snídani, pobalíme stany a vyrazíme domů. Třeba se vám bude hodit i pár tipů, kam na výlet při zpáteční cestě.

Váš piopes

Kam na výlet při zpáteční cestě

Zámek Červený Hrádek

Zámek Červený Hrádek leží necelé dva kilometry severně od Jirkova na úpatí Krušných hor. Pro návštěvníky je připraven prohlídkový okruh, během kterého se seznámí s historií zámku a zhlédnou nejzajímavější prostory interiéru, jimž vévodí velkolepý rytířský sál s bohatou výzdobou, uvidíte ale také lovecký salónek a loveckou chodbu. Prohlédnout si můžete také řadu expozic a krátkodobých výstav. Dalším výstavním prostorem je zámecká jízdárna sloužící jako technické muzeum. Vstupenka na zámek je platná i na vstup do městské věže v Jirkově.

Uhelné safari – návrat do třetihor k novodobým dinosaurům

Vyzkoušejte nezapomenutelný zážitek z návštěvy unikátních technických děl v těžebních lokalitách Československá armáda a Vršany na Mostecku a rekultivované krajiny v projektu Uhelné safari. Vybrat si můžete z pěti tras, z nichž ta s číslem 4 – baby safari je vhodná pro rodiny s dětmi od 6 let. Součástí této trasy je návštěva Podkrušnohorského technického muzea, kde je pro děti připravena interaktivní prohlídka, a dále pokračujete do dolu ČSA k unikátnímu korečkovému rýpadlu RK5000.

Šárka Zeusová