Klendárium a pozvánka

Připravujete akci a chcete na ni pozvat i pionýry a pionýrky z jiných pionýrských skupin? Napište na mozaika@pionyr.cz a my vaši akci přidáme do kalendária.

Vyrazte na letní rukodělnou školu

Už se stalo tradicí, že se v srpnu na základně PS Jitřenka v Zelené Lhotě (v Plzeňském kraji) sejdou zájemci o tvoření a zkouší si nové rukodělné a výtvarné techniky, které potom mohou využít ve své oddílové praxi. Nejinak tomu bude i tento rok, týden plný inspirace už se chystá.

Letošní LTŠ, kterou pořádá Plzeňská krajská organizace Pionýra v termínu od 8. do 13. srpna, účastníkům opět přineeu náměty na mnoho rukodělných pionýrských schůzek.

Zkušené lektorky, ale i oddílové vedoucí, nabízí účastníkům kolem 30 různých aktivit s rozdílnou náročností na materiál a obtížností výroby. Pracujeme s dostupným materiálem, který se dá lehce sehnat nebo časem nasbírat. Loni byla například na programu výroba věnců z pet víček nebo ze šišek, z roliček od koberců a zbytku kožešin jsme vyráběli skřítky, z těstovin náramky a náhrdelníky k různým táborovým hrám (např. Egypt či staré Řecko a Řím). Na své si přišli i milovníci korálků, šňůrek nebo práce s papírem.

Už nyní víme, že se letos můžete opět těšit na lektorky Natálku Vítovcovou, Petru Sládkovou, Moniku Valešovou, Danu Impellizeri, Vendy Nejedlou, Markétu Fraitovou, Vlaďku Brandovou nebo Renču Holou.

Pokud byste se chtěli také zúčastnit, není nic jednoduššího, než se přes pionýrskou Přihlašovnu na akci přihlásit.

Ivana Mochurová