Kalendárium + aprílová anketa

Aprílové žertíky si letos užijeme jen doma

První duben bývá spojený s tzv. aprílovými žerty, kdy se děti i dospělí snaží napálit své kamarády. A když oddílová schůzka vychází právě na apríla, musí být člověk ve střehu dvojnásob. Protože je ale škoda nechávat si povedené vtípky jen na jeden den v roce, dějí se podobné taškařice často i na táborech. Letos si ty pravé aprílové žertíky užijeme zřejmě jen v rodinném kruhu, ale věříme, že si je o to více vynahradíme v létě na táborech.

Zažili jste někdy povedený aprílový (kanadský) žertík? Pochlubte se a napište nám!

Skočil/a jsi někdy někomu na aprílový žertík?

Martin Mlynářík, PS Hradec
Skočil… Vzhledem k mé oblibě v jídle jsem na táboře už několikrát dostal řízek z hadru.

Jiří Perkner, PS Chomutov
Za těch 30 let mnohokrát, mí kamarádi se snaží mě napálit často.

Jan Histor Šašek, PS Tuláci Klatovy
Určitě jsem někomu naletěl a na druhou stranu taky rád aprílové žertíky provádím. Pionýři jsou dobří kamarádi, takže se vtípky daří oběma směry. Poslední, který byl hodně kvalitní, byl na táboře. Šli jsme spát kolem půlnoci a nenašli ve stanu spacáky. Po chvíli pátrání jsme je objevili pohupovat se na plováku uprostřed rybníka, takže před spánkem bylo ještě neplánované osvěžení.

Blažena Jiříčková, PS Plši
Často a ráda skočím někomu na špek. Mám ráda, když se lidi smějí, a není mi trapně, když se smějí mně – já se zasměju s nimi.

Renča Holá, PS Tuláci Klatovy
Lidem věřím, takže skočím skoro na všechno. Je sice fakt, že čím je člověk starší a líp zná lidi ze své skupiny, tím snáze podobné vtípky předem odhalí, ale stejně jsem vděčný cíl.

Petr Xandy Dvořák, Poletušky, Velká Bystřice
Podobné vtípky nesnáším je a nikomu je nedělám. A každý ví, že to na mě nemá zkoušet. Užil jsem si kanadské žertíky na střední a na vojně hojně a opravdu je nemusím. Mám rád, když si někdo dokáže udělat srandu ze sebe, ne z druhých. A pokud jsem někomu na něco skočil, snažil jsem se rychle zapomenout…