Jste připraveni na letní tábory?

Už jen měsíc nás dělí od prázdnin. A budou tu letní tábory. Už se těšíte? Nebo je vyhlížíte s obavou, co nám přinesou? Jaká by měla pro tábory platit hygienická pravidla, zatím zcela upřesněno není, ale víme, že to, co máme vyzkoušené z loňského roku, se nám neztratí.

Doba je dynamická, proto určitě platí zlaté pravidlo: Sledujte aktuální informace, a pokud si s něčím nejste jisti, kontaktujte místně příslušnou hygienickou stanici. Nezapomeňte na to, že mohou platit jiná pravidla v místě vašeho běžného působení (tedy odkud budete na tábor vyjíždět) a v místě konání tábora. Nezapomeňte i v tomto roce mít v záloze lidi, kteří mohou naskočit, pokud vám vypadne někdo z pracovníků tábora. Určitě je dobré nezapomenout na připojištění táborových pracovníků. Pro bližší informace k pojištění kontaktujte Annu Mindlovou na anicka@pionyr.cz.

K této Mozaice jsou přiloženy dva plakáty věnované správnému mytí rukou – jeden je pro menší děti a druhý je spíše pro starší děti a dospělé. Určitě to již všichni za ten více než rok umí, ale neškodí, když si zásady společně s dětmi na táboře připomenete. Plakáty můžete vylepit v umývárně. Pokud byste si je chtěli vytisknout a zalaminovat, najdete je na webu dobrytabor.cz v části pro organizátory. Právě zde jsou i další informace k letním táborům, které se nám zatím podařilo zjistit a přehledně uspořádat.

Aby nebylo všechno jen o covidu a hygieně, máme pro vás ještě dva plakáty. Znáte hru Sochy nebo Krvavé koleno? Cvrnkali jste někdy kuličky nebo skákali gumu? To vše se vám může letos v létě na táboře hodit. Pionýr v projektu Babi, dědo, který podporuje mezigenerační vztahy, připravil na léto speciál a jeho součástí jsou tzv. retrohry. Jeden plakát je věnovaný hrám pro skupiny dětí (oddíl, družina), děti si díky němu mohou zkusit zahrát hry, které bavily jejich rodiče nebo prarodiče. Na tom druhém jsou spíše aktivity pro jednotlivce, dvojice nebo trojice, které rozvíjejí obratnost a zručnost. Plakáty jsou ve formátu A2, takže se vejdou na dveře. Umístit je můžete například na dveře kadibudky… 😊 Je to totiž místo, kde má člověk chvilku času a může se soustředit na věci, které má před sebou. 🙂

Pokud chcete zjistit o projektu Babi, dědo víc, podívejte se do této Mozaiky nebo přímo na web babidedo.cz.

Přejeme krásné tábory plné báječných zážitků a spokojených a nadšených dětí. Nezapomeňte poslat nám několik povedených fotografií na adresu mozaika@pionyr.cz.

Anička N.