Inspirace z kalendáře: léto 2021

Významné dny

Že 1. června je Mezinárodní den dětí, to víme všichni. Ale pro mnoho oddílů by mohl být zajímavý i Světový den jízdního kola, který je krátce poté – 3. června. Jak takový den oslavit, je celkem nasnadě. A jestli situace vydrží a bude možné pořádně vyrazit ven, mohl by z toho být pěkný cyklovýlet, co říkáte?

Světových dnů je v červnu samozřejmě mnohem víc a i letní prázdniny nabízejí některé zajímavé. Tak třeba Mezinárodní den přátelství (30. červenec) bychom určitě neměli opomenout.

Věstonická Venuše

V Dolních Věstonicích byla 13. července roku 1925 nalezena keramická soška s výraznými ženskými tvary. Pochází z doby 25 000 až 29 000 př.n.l. a je spolu s několika dalšími z okolních nalezišť nejstarší keramickou soškou na světě.

Tak co třeba zkusit na táboře takové sošky vyrobit a připomenout si přitom jeden z nejvýznamnějších archeologických nálezů na našem území. Anebo se nechte jen volně inspirovat a dejte Venuši úplně novou podobu podle vlastní fantazie.

Jste připraveni?

Srpnová výročí, která jsme pro vás vybrali, můžou působit dojmem, že se nás vlastně netýkají. Jenže by docela snadno v budoucnu mohlo. 18. srpna 2005 došlo na indonéských ostrovech Jáva a Bali k rozsáhlému výpadku proudu, tzv. blackoutu, který postihl cca 100 000 000 obyvatel. Také v srpnu 2005 (29.) zdevastoval hurikán Katrina část amerického pobřeží. Připravenost na takové mimořádné události může být námětem mnoha táborových her.