Český pohár v ringu je zpátky

V sobotu 25. září se v Nové sportovní hale v Mladé Boleslavi konal již IX. ročník Českého poháru v ringu. Tato akce patří k pravidelným aktivitám, které pořádají mladoboleslavští pionýři, ale letošní ročník byl podobně jako jiné aktivity poznamenán pandemií. V minulém roce se turnaj několikrát přesouval, a nakonec byl zrušen. Letos byl nejdříve naplánován na květen, ale vzhledem k epidemiologické situaci jsme ho přesunuli na termín po prázdninách.

I když organizace nebyla jednoduchá, nakonec se turnaje zúčastnilo přes 60 účastníků z PS Horní Bříza, PS Dubí 2 a oddílu Dolní Slivno z 1.PTS Táborník Mladá Boleslav. Do turnaje se zapojilo 15 družstev ve třech věkových kategoriích (čtyři družstva v kategorii A 6-10 let, v kategorii B 11-15 let pět družstev a šest družstev v kategorii nad 16 let). Není úplně důležité, kdo vyhrál. Po více než roční přestávce bylo pro nás všechny vítězstvím už jen to, že se znovu můžeme scházet, sportovat a aktivně trávit volný čas.

Hra ringo je velice jednoduchá a dá se hrát všude. Stačí si najít například hřiště na volejbal – můžete hrát venku či v tělocvičně nebo si ringokroužek můžete zabalit do batohu a zahrát si venku na louce. A že jste ringo ještě nehráli? Informace a pravidla najdete na webu pionyr.cz/cinnost/souteze/sporty/ringo. Mladoboleslavští pionýři budou organizovat turnaj v ringu i v roce 2022. Pokud vás tato hra zajímá, kontaktujete nás na e-mail: 1.pts-tabornik@post.cz.