Babi, dědo – z podzimu do zimy

Podzimní období Babi, dědo je za námi, a jak dopadlo, se můžete podívat sami. Úkoly jste plnili v oddílu i s babičkou a dědečkem – vedoucí vzpomínali, děti vyráběly draky i zákusky. To vše a mnohem více přinesla podzimní část projektu Babi, dědo.

Podzimky

Současní vedoucí vzpomínali na “svá“ místa, mnohá z nich už znají i starší členové oddílu a stala se i jejich místy, kam se rádi vracejí. Zjistili jsme, že s oddílem vyjíždíme tak nějak všude možně – a nejen na podzimky, ale i na víkendovky. Projeli jsme pěkný kousek naší republiky a pořád ještě jsou místa, o kterých zatím jenom tajně sníme. Letošní podzimní výprava byla právě na jedno z těchto míst – do Beskyd. A do konce roku se ještě chceme podívat do našich Rajnochovic.

A proč bychom naše místa doporučili k návštěvě? Je vlastně jedno, kam se vydáte. Když tam jedete s partou kamarádů, bude prima všude!

Pátrání po vedoucím

Tak toto je u nás docela prima, protože my vedoucí naší vedoucí známe… Vysvětlíme: dnešní vedoucí jsou už dloooouho členy oddílu a vlastně v něm vyrostli, takže jejich vedoucí je i současným vedoucím. A když půjdeme ještě dál, tak od této vedoucí taky známe vedoucí, protože to byla její mamka – “Babča”, která s námi jezdila dřív na tábory a vařila nám tam. Teď už nevaří, ale to neznamená, že se za námi nepřijede na tábor podívat (a vždy s sebou něco dobrého přiveze – třeba koláče). Letos sice kvůli situaci s covidem návštěvu vynechala, ale určitě se zase potkáme – třeba na víkendovce.