Babi, Dědo se řítí do finále

Mezigenerační projekt Babi, dědo, který je podporován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, nás provází celým rokem a propojuje zkušenosti babiček a dědečků a zvídavost dětí. Díky našemu projektu mladá i starší generace společně plnily úkoly z mnoha oborů.

Začínali jsme zimou a Vánoci, startovací úkol směřoval právě k tomuto období, ke vzpomínkám z dětství, které podle vyprávění babiček a dědečků děti zaznamenávaly a porovnávaly je s vlastními zážitky.

Poté jsme se společně pustili do prozkoumávání let osmdesátých, sedmdesátých, a dokonce šedesátých, po nichž následoval letní speciál, podzimní období a aktuálně probíhající Babi, dědo – zimní sezóna.

Stihli jsme toho hodně, zimou jsme začali a zimou také první ročník Babi, dědo končíme, tentokráte ale s jinými tématy a další pestrou nabídkou úkolů. Všechny najdete na webu babidedo.cz a plnit je můžete až do konce roku. A hlavně nám dejte o všech splněných úkolech vědět nejpozději do 5. ledna.

A co dál?

Mezigenerační vztahy a jejich podpora jsou stále prioritou ministerstva, čeká nás tedy pokračování našeho projektu. Už nyní se můžete těšit, co pro vás chystáme od ledna. A pokud máte nápad nebo tip, co by se v projektu mělo příští rok objevit, dejte nám vědět na
babidedo@pionyr.cz

Vendy

• Babi, dědo, vyprávěj
  • vzpomínka na osmdesátá léta
  • návrat do sedmdesátých let
  • nakouknutí do šedesátých let
  • letní speciál
  • podzimní období

Co nám přinesla zimní sezóna? To se dozvíte příště.