Vánoční mega výzvy

Vánoce si žádají něco extra, a tak budou speciální i vánoční mega výzvy, budou mít extra prodlouženou délku, daleko větší množství výzev s ochutnávkou z každé odbornosti, tedy hned 12, a samozřejmě budeme rozdávat i extrémní množství odměn a zapojit se může opravdu každý i děti z oddílů, které se zatím do výzev nezapojily. Tak co oddíláci, zkusíte to?

Většina úkolů je tak trošičku vánočních. 🙂

S kuchařem máte jasný vánoční úkol, a to podílet se na přípravě štědrovečerní tabule, Ta je totiž stejně důležitá jako rozbalování dárečků. Děti mohou připravovat polévku, bramborový salát nebo rybu nebo klidně celou štědrovečerní večeři i s cukrovím. 🙂

Fotograf dává naprosto jasný vánoční úkol, co jiného než nafocení vánočních fotek – s vánočním stromečkem, cukrovím, dárky, rodinou, prostě s čímkoliv, co pozorovateli ukáže vánoční atmosféru u dětí doma. Samozřejmě, že mohou děti do focení zapojit celou rodinu.

Kulturní fanda nás zavede do literárního světa a ukáže nám, že i knihu je možné přečíst celkem rychle, úkolem je totiž přečíst celou knihu od začátku, takovou, kterou děti ještě nečetly. Třeba takovou, kterou jim pod stromeček přinese Ježíšek.

Kutil má zase tvůrčí kutilský úkol, a to vyrobit lucernu. K Vánocům přece patří světýlka, tak zkuste vyrobit vánoční lucernu. Z čeho bude, necháme na každém z vás.

Ochránce přírody připravuje vánoční nadílku pro lesní zvířátka, o Vánocích by totiž svůj dárek měl dostat každý – úkol je připravit si jablka, oříšky, kukuřici apod. a vyrazit k lesnímu krmelci dopřát také lesním zvířátkům jejich nadílku. Pokud žádný krmelec v okolí nemáš, můžeš použít v lese strom.

Redaktor tvoří interview a o čem jiném než o Vánocích. Úkol je tedy jasný, vymyslet si několik otázek s vánoční tematikou a udělat rozhovor se všemi členy rodiny. třeba rovnou na Štědrý den, nebo o svátcích nebo kdykoliv, kdy se to bude hodit.

Sporťák nás donutí trochu běhat, myslí na naše zdraví po všem tom cukroví. Úkol je uběhnout 5 kilometrů, ale nebojme se, nemusíme najednou, můžeme běžet vždy kousek. Pokud bude ale venku počasí pod psa, zkus alternativu a vyjdi směrem nahoru v součtu 1000 schodů, opět nemusíš najednou. Volba je na tobě.

Organizátor her vymýšlí vánoční soutěž, do které zapojí členy rodiny, soutěž ale musí mít spojitost s Vánocemi, třeba kdo uklidí nejvíce rozbaleného vánočního papíru, určitě ale vymyslíš lepší. 🙂 Fantazii se meze nekladou.

Výtvarník je prostě umělec, a tak se nepustí do ničeho menšího než kresby betlému. Jestli bude kreslit pastelkami nebo třeba temperami, je na něm. Nakreslený betlém může i vystřihnout a dát například na špejličky. Ať už tak nebo jen nakreslený, zkuste najít vhodné místo, kde ho o Vánocích vystavíte.

Táborník myslí na všechny svíčky a ohně. Tentokráte ale méně na adventní svíčky, a více na ty ohně. Jeho úkolem pro děti je totiž seznámení s různými typy ohňů a alespoň u tří výroba modelu ze špejlí, sirek nebo klacků.

Piokačer chce děti odvést od vánočních pohádek a baštění vanilkových rohlíčků na chvíli do přírody, a to jak jinak než odlovením kešek. Tentokrát je ale úkolem odlovit kešky hned tři, buďto během jednoho výletu nebo klidně více. Vyrazit na lov můžete i jako celá rodina.

Zdravotník zajišťuje pomoc, a tak po nás chce instalaci aplikace Záchranka do telefonu, seznámení se s ní a registraci do ní, protože nikdy nevíme, kdy se nám může hodit, např. při typicky vánoční kapří kostičce v krku.

TAK NEVÁHEJTE A ZAPOJTE SE