V pondělí Vánoce, v úterý Velikonoce aneb rukodělná LTŠ na Zelené Lhotě se opět vydařila

Více než deset let se na konci srpna koná na Zelené Lhotě u Nýrska rukodělná letní táborová škola. Letošek nebyl výjimkou, takže si účastníci opět vyzkoušeli řadu známějších i méně známých technik. A opravdu se stalo, že se v pondělí vyráběl vánoční dekorační stromeček a v úterý velikonoční obrázek ze starých CD.

Kromě zmíněného jsme si ale vyzkoušeli i náramky z kumihima, rámečky s powertexem, andělky z macramé, tašku ze starých triček, papírová přání a řadu dalšího. Celkem si účastníci odváželi přes dvacet výrobků a ještě více námětů, co s dětmi vyrábět kdykoliv v roce. Jako vždy bylo některé vyrábění vhodné pro větší děti a některé třeba pro prvňáčky.

Na LTŠ se sešla řada známých tváří a stejně tak i pár nováčků, takže výměně zkušeností nic nebránilo – večerní posezení u vínka a nějaké to tlachání přidávalo akci senzační atmosféru. Rukodělný týden na Zelené se jako vždy báječně vydařil J.

POZOR! Protože se množí vedoucí, kteří na týden v létě na rukodělky jet nemohou, rozhodlo se o novém konceptu, respektive z rukodělného týdne se stává rukodělný prodloužený víkend, na který nás organizátorka LTŠ zve prostřednictvím Přihlašovny už LETOS! Mrkněte se do diářů a zapište si prodloužený víkend 16. až 19. listopadu. Budete tam i vy? My rozhodně ano.

Vendy