Také už se těšíte na Ledová města?

O pololetních prázdninách nás čekají Ledová města, tentokráte vás zveme do Ledové Karviné, kde jsou přípravy v plném proudu. Nezapomeňte, že kromě Karviné, se můžete těšit i na Ledové Budějovice, Brno, Plzeň a Prahu. Stačí si jen vybrat a už nyní si zapsat do kalendáře termín 3. až 5. února 2023. Další město vám představíme zase příště a nyní už se podívejme na pozvánku do Karviné.

Proč přijet do Ledové Karviné?

Protože je tu hezky a je se na co koukat. První ročník se nám velmi povedl a věděla o nás opravdu téměř celá Karviná, možná i velká část republiky. Ve druhém ročníku chceme nabídnout další zajímavosti naší pohornické krajiny.

Pro návštěvníky připravujeme:

Prohlídku Fryštátského zámku

Kostel Povýšení sv. Kříže – večerní komentovaná prohlídka kostelní věže se zvoníky

Kostel sv. Petra z Alkantary – Šikmý kostel – prohlídka se soutěží pro děti

Komentované okružní autobusové prohlídky městem a jeho nejbližším okolím, komentované prohlídky historickým centrem města, doprovodný program v Regionální knihovně, prohlídka mini zoo ve stanici přírodovědců, hasičské zbrojnice v Karviné-Ráji a možná i prohlídku městského fotbalového stadionu

Občerstvení v kavárnách, restauracích, pizzeriích za zvýhodněné ledové ceny

Neznáte Šikmý kostel v Karviné? Tak to musíte vidět!

Kostel sv. Petra z Alkantary poklesl v důsledku poddolování téměř o čtyřicet metrů a je vychýlen více než věž v Pise. Stal se mementem, němým svědkem devastace původního města Karviná, a jeho význam tak dalece přesahuje půdorys samotné stavby. Návazně na románovou kroniku Šikmý kostel přitahuje v současnosti desetitisíce návštěvníků, společně s prostorem bývalého města se stává významným turistickým cílem.

Přečtěte si knihu Karin Lednické Šikmý kostel a přijeďte se podívat, kde se děj knihy odehrává. Okolí Šikmého kostela je doplněno 42 informačními cedulemi. Každá cedulka obsahuje dobovou fotku, informace o místu v českém i polském jazyce a případně odkaz na děj z románů.

A co když se vám nebude chtít chodit po městě?

V sobotu můžete zaskočit do Městského domu kultury na Ledový koncert, který bude ještě lepší než ten minulý. Zase vás v sále roztančíme, rozezpíváme a ukážeme vám to nej z Moravskoslezského kraje.

Pokud budete mít zájem, můžeme vám zajistit také ubytování v místních klubovnách a v mateřské škole. Budete-li chtít ubytovat oddíl, pište do 30. prosince na 17ps.karvina@seznam.cz. Po tomto datu vám ubytování nejsme schopni garantovat.

Přijeďte, těšíme se na vás!

Katka Jachymčáková