Seznamte se s novou tváří na ústředí

Někteří už jste se s ním možná potkali, další seznámení s novou tváří na ústředí Pionýra teprve čeká. 28letý Pavel Horák z Pardubic je v Pionýru čtyři roky a nyní přebírá část záležitostí po Aničce Novákové. Na starosti bude mít mimo jiné vzdělávání a oceňování dobrovolníků. Pojďme si sportovního nadšence a fotografa Pavla nyní trochu představit.

Představ se nám a řekni něco o sobě
Ve volném čase se věnuji sportovní žurnalistice, přípravě tiskových zpráv a pořádání motokrosových závodů. Právě fotografování a závody motokrosu patří mezi mé největší koníčky. Jako zástupce šéfredaktorky se podílím na přípravě magazínu Czech Motocross. Jsem také velkým fanouškem hokejového klubu HC Dynamo Pardubice a můžete mě potkat téměř na každém zápase. Společně s přítelkyní a naším psem Rufusem rádi cestujeme po České republice s naším obytným vozem.

Jak by ses popsal několika slovy?
Pozitivní. Všechno má své řešení a není důvod se neustále stresovat. I vážnější práci musíme brát s úsměvem.
Energický. Kolikrát dokážu skloubit tolik činností, že ani netuším, jak je možné být tolik aktivní.
Stydlivý. A proto se předem všem omlouvám, ale možná mi bude dělat problém si s vámi se všemi tykat. Dejte mi čas, to se poddá. Přítelkyni už taky tykám, jen před její babičkou pořád utíkám, když mě chce obejmout na rozloučenou, nebo mi třeba popřát k narozeninám. :))
Motorkář. Neustále se kolem motorek motám, fotím je, testuju, pořádám závody, kterých se občas i sám účastním. Jsou mojí vášní!

Jak ses dostal do Pionýra?
Do PS Přátelství Pardubice mě v roce 2019 přivedla přítelkyně. S ní a s celou její rodinou se podílíme na většině našich akcí. Mezi mé nejoblíbenější patří letní tábor na Dřevíkově. Přestože jsem na tábory nejezdil jako dítě, tábory mě chytly tak, že už si bez nich léto nedokážu představit.

Pojďme se teď podívat na to, co děláš pro Pionýr na republikové úrovni.
Mám na starosti vzdělávání, které jsem převzal po Aničce Novákové. Na republikové úrovni budu mít na starost zejména zajištění chodu ÚPVC, komunikaci a dokumentaci krajských PVC a vzdělávání dobrovolníků. Společně s garanty jednotlivých PVC budeme zpracovávat a aktualizovat metodické materiály, on-line kurzy a v neposlední řadě výkon činnosti Autorizované osoby, který bude pro všechny v Pionýru novinkou.

Co se v oblasti vzdělávání chystá v nejbližší době?
Máme před sebou několik důležitých úkolů. Ve spolupráci s garanty a lektory bychom do zdárného konce rádi dotáhli program Moodle. Zároveň připravujeme přehled vzdělávacích kurzů pro rok 2024 a s tím spojené činnosti. Po Novém roce nás budou čekat první kurzy Akreditované osoby pod MŠMT a dále rozšíření nabídky těchto vzdělávacích kurzů. Mým osobním cílem je najít možnosti zjednodušení procesů nejen v oblasti vzdělávání v Pionýru.

Jak ti mohou pomoci lidé v Pionýru?
Rád si nechám poradit od zkušenějších nebo si vyslechnu konstruktivní názory a rady kolegů. Rád s vámi proberu všechno, co se týká vzdělávání. Můžete mi napsat na pavel.horak@pionyr.cz.

Ptala se Mirka