Podzim schůzkám a výpravám přeje

Škola kouzel na hradě Sovinci

Snad každý z nás někdy snil o tom, jaké by to bylo, kdyby mohl studovat na škole čar a kouzel… Pionýrům z Dlouhé Loučky se toto tajné přání vyplnilo!

V září jsme byli pozváni na hrad Sovinec, kde jsme strávili celý víkend. Přes den děti pomáhaly při výuce bylinkářství, astronomie a psaní run. Vyrobili jsme si kouzelnické hůlky, zvládli náročný boj proti hradním bestiím a v alchymistické laboratoři jsme se naučili přeměnit obyčejný kámen ve zlato. Za odměnu jsme pak mohli na hradě přespat a zúčastnit se strašidelné noční prohlídky.

Všichni výletníci – malí i velcí – byli nadšení a těšíme se na další spolupráci s panem kastelánem.

Za PS Dlouhá Loučka, Klára Nevřelová

Habartovské toulky

Letošní podzim zahájila PS Habartov jubilejním 30. ročníkem Habartovských toulek a 21. ročníkem Pohádkového lesa.

Počasí sice příliš nepřálo, ale naši věrní turisté nás nezklamali a přijeli. Měli na výběr z několika turistických a cyklistických tras. Připravili jsme několik nových turistických tras, které měly společnou kontrolu na hradě Hartenberk na Hřebenech, kde čekalo na turisty občerstvení a odpočinek před další cestou. Po návratu dostal každý účastnický list a drobnosti na památku.

Společně s Toulkami jsme pořádali 21. ročník Pohádkového lesa, kterého se zúčastnilo 121 účastníků (dětí a jejich rodičů).

Na děti čekala na lesní cestě spousta soutěží – hrály maxi pexeso, trefovaly terč nebo lovily rybičky k obědu. V cíli si mohly ještě popovídat s pionýrským maskotem (pejskem Davídkem) a vyfotit se s ním. Po absolvování všech stanovišť a prokázání statečnosti si děti přišly pro glejt a malou odměnu do cíle.

Anna Kováčová, PS des. St. Roubala Habartov

Odpoledne plné her si užilo více než 200 dětí

V sobotu 4. září se v areálu sídliště Na Koželužně ve Kdyni konalo Odpoledne plné her. Vedoucí z PS Safír Kdyně si přichystali 12 sportovních stanovišť, v nichž nechyběla jízda na koloběžkách, chůze po slackline či prolézání tunelem. Stanoviště zde měl i nový Středověký oddíl. Velký úspěch sklidila i úplná novinka v podobě mohutných nafukovacích bubble ballů. Jde v podstatě o míče se středovým otvorem, které se jednoduše oblečou jako batoh a zábava může začít! Děti v nich běhaly, narážely do sebe a snažily se soupeře vytlačit z kruhu nebo vyvést z rovnováhy. Za splnění soutěžního úkolu získávaly děti body do své kartičky, které pak vyměnily ve stánku s cenami za pěkné hračky, obrázky, sladkosti nebo za pomůcky do školy.

Další tři stanoviště byla připravena v areálu klubovny U Čápa, kde byla postavená obří trampolína, lanová dráha a uvnitř také malá rukodělná dílna. Zde si děti mohly vyrobit podzimní svícen z listů a dřevěný náhrdelník s natisknutým obrázkem.

Pavla Hrubá, PS Safír Kdyně