Pionýrský Sedmikvítek je příležitost

Možná si říkáte, že Pionýrský Sedmikvítek není pro vás, protože se naplno nevěnujete oblastem, které Sedmikvítek zahrnuje. Ale ruku na srdce. Nemusíte být profesionální keramik nebo herec, abyste se spolu s oddílovými dětmi mohli zúčastnit oblastního kola a kdo ví, třeba z oblastního kola postoupit do republikového finále. Nemusíte to brát jako soutěž, můžete se přihlásit a vzít to jako příležitost. Příležitost pro děti něco si vyzkoušet, něco zažít a zjistit, že stát na stupních vítězů sice může potěšit, ale není to hlavní cíl, o který v projektu Pionýrský Sedmikvítek jde.

Otevřený kulturně-umělecký projekt Pionýrský Sedmikvítek je příležitost:

•    Vyzkoušet si něco nového.

•    Poznat nové stejně naladěné lidi a třeba i navázat nová přátelství.

•    Potkat se s těmi, kteří mají stejné zájmy.

•    Podívat se na nová místa.

•    Získat inspiraci a nasbírat zkušenosti.

Jednotné téma

Letošní jednotné téma vychází z pionýrského Ideálu Pomoc: Pomoc má různé podoby. Téma lze uchopit z různých stran, lze zde promítnout jak práci záchranářů, hasičů nebo policistů, tak může být uchopeno i ze strany dětí, které pomáhají při různých příležitostech… Nemusí jít hned o záchranu života, pomocí může být i něco zcela nenápadného. Zkrátka a dobře: Pomoc má různé podoby.

Přinášíme přehled oblastních kol a republikových finále Pionýrského Sedmikvítku. Pokud se u vás oblastní kolo nekoná, zkuste oslovit jiné pořadatele. Kontakty, soutěžní řády a propozice republikových finále najdete na stránkách sedmikvitek.pionyr.cz. Není u vás oblastní kolo a myslíte si, že ho dokážete zorganizovat? Není nic jednoduššího než se ozvat na mail
anna.novakova@pionyr.cz a získat bližší informace.

Anička N.