Palec nahoru

Pionýrský klub Dodgeball Kopřivnice – Tým Olbram Challenge se rozrůstá a v polovině září odehrál první zápas Moravské dodgeballové ligy. Letošní ročník ovšem hráči nastoupili v nových týmových dresech. Přejeme hodně štěstí do dalších zápasů!

Palec nahoru si zaslouží i pionýři z klubu P3 z Nepomuku, kteří začátkem záři uspořádali kvíz na téma Pána prstenů, 56 otázek ze světa spisovatele J. R. R. Tolkiena. Zúčastnilo se ho sedm týmů a zdaleka nešlo jen o pionýry. Podobné kvízy se v Nepomuku a okolí konají pravidelně.

34. PTO Tulák z Brna oslavil v polovině září 40 let činnosti. Pro děti byla v parku nedaleko klubovny připravena stezka s úkoly či vyrábění, dospělí mohli zavzpomínat u historických fotografií. Historie Tuláku se začala psát v roce 1981, o čtyři roky později měl oddíl okolo 90 členů. Dnes má Tulák cca 75 členů, z čehož jsou dvě třetiny děti. Gratulujeme k výročí!