Nezapomínejte na pojištění

Úrazové pojištění
Úrazové pojištění se automaticky vztahuje na všechny členy Pionýra a pojištěni jsou i účastníci akcí (táborů), kteří nejsou členy Pionýra.

Pokud už dojde k úrazu, je nutné vyplnit formulář Oznámení úrazu, který je ke stažení na webu Pionýra. Podle informace z ČRDM je tento formulář stále platný a aktuální a nebyl nahrazen elektronickým. Úrazový formulář potvrzuje statutární orgán pobočného spolku, který pořádal akci, na níž došlo ke zranění nebo jehož člen se poranil, a také případně zákonný zástupce zraněného.

Po vyplnění formuláře (vyplňujete vy a lékař) a potvrzení statutárním orgánem pobočného spolku, odešlete originál na adresu:
Generali Česká pojišťovna a. s.,
OCPV – ŽP
P.O. Box 305
659 05 Brno 2.
Také ho lze naskenovat a poslat elektronicky na e-mail servis.cz@generaliceska.cz

Pojištění odpovědnosti za škodu
Platí, že zdarma jsou pojištěni tito dobrovolní pracovníci:
statuární orgány všech pobočných spolků a hlavního spolku;
vedoucí oddílů a klubů, jejich zástupci;
instruktoři starší 15 let;
vedoucí družin;
hlavní vedoucí táborů.

Při vyplňování registrace pozor na to, aby byla vaše registrace úplná, protože pokud nemají osoby vykonávající výše uvedené funkce příslušný zápis o jejím výkonu v RISP, pojištění se na ně nevztahuje!

Jak připojistit další osoby
Pojistit lze v průběhu celého roku. Zasláním podepsaného, orazítkovaného a naskenované formuláře (1. strana) s připojením šablony pro import dat. To je úplně obyčejná excelovská tabulka, do které vyplníte údaje k pojišťovaným osobám. Celé to pošlete na adresu irena@pionyr.cz Při vyplňování údajů dejte pozor na správné vyplňování křestních jmen. Roční pojistná částka na jednoho dobrovolníka činí 44 Kč (platí pro celé roční období).

Hlášení škody: Na lince klientského
servisu: 241 114 114 nebo na
www.generaliceska.cz.

Přesné znění pojistných smluv, formuláře i další doplňující informace najdete na webu Pionýra (Úložiště – Pojištění) nebo na webu ČRDM – crdm.cz/pojisteni.

Irena