Ledová města – Skryté příběhy

Pionýr ve spolupráci se Skrytými příběhy vyhlašuje dvě soutěžní výzvy.

Co jsou Skryté příběhy?
Mobilní aplikace s výletními trasami plnými zajímavých příběhů a úkolů. Hraje se v terénu a postupuje se podle mapy. Během cesty posloucháte audio a plníte úkoly spojené s nějakou místní reálií. Na závěr si můžete udělat fotografii s postavičkou z příběhu.

jak začít hrát a zapojit se do soutěže?
1. Stáhněte si zdarma mobilní aplikaci Skryté příběhy z Google Play a nebo App store.
2. Zaregistrujte si váš tým. Vyberte si trasu a projděte ji.
3. Na závěr si udělejte fotografii s postavičkou z příběhu a zašlete ji na e-mail: info@ledovamesta.cz

Výzva 1 – Ledová města
Termín: 31. 1.-2. 2. 2025
• Projděte některou z následujících pěti tras.
Praha, Brno, Plzeň, Liberec, Ostrava   
• Zašlete nám závěrečnou fotografii s postavičkou z příběhu na email info@ledovamesta.cz

Odměny:
• Všechny týmy získají placky s motivem Pionýra.
• Týmy, které projdou tři a více z těchto tras, mohou ve slosování vyhrát stolní hry nebo powerbanku.

Výzva 2 – 35. výročí
Termín: 1. 1.-31. 12. 2025
Podmínky:
• projděte jakýchkoli 35 tras Skrytých příběhů.
• Z každé trasy nám zašlete závěrečnou fotografii s postavičkou z příběhu na email: info@ledovamesta.cz
• Všechny týmy získají stolní hru, powerbanku a drobné dárky.


Co vidět a zažít v Praze?

Je toho spousta – ať do Prahy přijedete poprvé nebo poněkolikáté, za tři dny se to stihnou prostě nedá.

Klasikou, která nikdy nezklame, jsou Hradčany – v areálu Pražského hradu můžete vzhlížet k majestátní katedrále, prohlédnout největší sál nebo si projít Zlatou uličku. Ale určitě bych nevynechala poslech Loretánské zvonohry a návštěvu Strahovské knihovny – jak pro nádherné sály, tak pro krásný výhled na Prahu. Je zde i Muzeum miniatur. Zdatnější mohou vyšplhat na Petřínskou rozhlednu a poté bloudit Zrcadlovým bludištěm.

Pokud se nechcete jen dívat, vyzkoušejte méně obvyklá muzea – Karla Zemana na Kampě, IAM Illusion Art Museum, Lumia Gallery a Muzeum ocelových figurín v centru města. Zde si děti mohou spoustu věcí osahat a vyzkoušet.

Pokud vám bude chladno, určitě se ohřejete ve velkém skleníku Botanické zahrady Karlovy univerzity. Pro kluky nabízím historii vojenství na Vítkově, ale i Síň slávy českého fotbalu a nově otevřenou Síň slávy českého hokeje. Určitě bych nevynechala návštěvu Prašné brány – nejen kvůli výhledu, ale i expozici s děly a střelným prachem.

Nezapomeňte si také včas objednat vstupenky na koncert Děti dětem v sobotu v Kongresovém centru. Záštitu nad ním převzala manželka prezidenta Eva Pavlová, což samo o sobě svědčí o jeho kvalitě. Kromě nejlepších vystoupení z republikových kol Pionýrského Sedmikvítku uvidíte (i uslyšíte) písničkáře Pavla Čadka, který hraje na cello. Večer bude moderovat Jana Rychterová, která byla hostem letošního ročníku a její vystoupení mělo velký úspěch.

Jinak poblíž Kongresového centra je i Muzeum Policie ČR, kde pro účastníky Ledové Prahy pravidelně připravují speciální program.

Z nabídkových programů, které budou následně vypsané, bych upozornila na projížďku po Vltavě v uzavřených lodičkách, exkurzi na letiště a prohlídku běžně nepřístupného Valdštejnského paláce, kde sídlí Senát.

Takže přijeďte – děti do 15 let jezdí v Praze veřejnou dopravou zdarma!

Irena

Ledová Plzeň

Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava, z nichž vzniká řeka Berounka. Žije zde přibližně 186 tisíc obyvatel, a je tak čtvrtým největším městem v Česku.

V Plzni můžete přespat po malých skupinách na různých místech, kontaktní letuškou je Ivana Mochurová (i.mochurova@gmail.com).

A co v Plzni navštívit? Máme krásnou zoologickou a botanickou zahradu, také science centrum Techmania spojené s 3D planetáriem. V centru města stojí za vidění Muzeum loutek, Muzeum strašidel, Plzeňské podzemí či Západočeské muzeum v Plzni. Příjemná je i procházka historickým centrem Plzně. Kdo by chtěl navštívit i loutkové představení, musí hlídat představení již nyní.

Ivana Mochurová