Jaké bylo pionýrské setkání ve Sloupu v Čechách?

Po pátečním příjezdu, ubytování a večeři proběhlo seznámení účastníků s víkendovým programem, následoval táborák do dlouhých nočních hodin.
V sobotu jsme organizovali ukázku netradičních her pro ostatní oddíly, ale také jsme měli možnost se účastnit dílničky u Markéty, ukázek her z brožurky Her do kapsy, kterou v zastoupení nemocného Rádi vedla Paša, Májina workshopu zabývajícím se nestandardními situacemi, s nimiž se vedoucí mohou při své práci potkat, a Krtkem připraveného kvízu Poznej táborovou základnu podle letecké fotografie. Po výtečném obědě si mohli účastníci pod Rámovým odborným vedením zahrát některé aktivity ze závěrečného setkání celoroční oddílové hry Poklad Kurupiry. A před večeří si ještě ti nejodvážnější zaběhli „tvrďácký“ závod domácích Veselých medvědů, ze kterého se ještě nikdo nevrátil bez bláta na obličeji (a nejen tam). S plným břichem řízků jsme si užili další společný večer u kytar (ukulele, basy…) a společného povídání.
Nedělní ráno si největší otužilci užili v přírodním koupališti, aby rozproudili krev před balením a odjezdem do svých domovů. Aby cesta zpět do Prahy nebyla tak fádní, udělali jsme si ještě 12 km výlet v okolí Kokořína.
P. S. Co víc si přát? Sejdeme se za rok znovu? Jaká nová jména se objeví na seznamu organizátorů?

Petr Kubů